Dagmara Kottke

Z wykształcenia dziennikarz, z zamiłowania jeszcze bardziej. Fanka słabej literatury i maskotek ze zniesmaczonym wyrazem twarzy.

0 komentarzy

Fani Splinter Cell policzyli, ilu zabójstw w każdej części dokonał Sam Fisher

Sympatycy SC podali na Reddicie liczbę ofiar Sama Fishera w każdej odsłonie serii. Wyniki ujawniają duże odstępstwo od reguły w jednej z gier.

Na forum Reddit pojawiło się zestawienie zabójstw dokonanych przez agenta w poszczególnych częściach Splinter Cell. Co ważne, w statystykach uwzględniono jedynie te morderstwa, których Sam Fisher nie mógł uniknąć. Jak nietrudno zauważyć, jedna odsłona zupełnie odbiega od normy – zupełnie jakby nie była to gra z serii. Oto zestawienie:

Splinter Cell (2002): 3 zabójstwa

Pandora Tomorrow (2004): 10 zabójstw

Chaos Theory (2005): 3 zabójstwa

Double Agent (2006): 5 zabójstw

Conviction (2010): 418 zabójstw

Blacklist (2013): 0 zabójstw

Częścią, która różni się od pozostałych, jest SC: Conviction, gdzie Sam ma zszargane nerwy i mści się na wszystkich. Autorzy zestawienia postanowili udokumentować liczbę zabójstw z Conviction na poniższym filmiku na YouTube. Początkowo wyszło im 472 „obowiązkowych” morderstw – ale po drobnej korekcie polegającej na odliczeniu zabójstw Victora (54), ostateczna liczba to 418.

Seria Splinter Cell ma już 18 lat. Fani od siedmiu lat czekają na nową pełnoprawną część cyklu – na razie jednak mogą liczyć wyłącznie na to, że od czasu do czasu agent pojawi się gościnnie w innej grze (Ghost Recon Wildlands i Breakpoint – tam Sam dokonuje odpowiednio jednej i dwóch egzekucji).

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się

2.9
Rated 2.9 out of 5
2.9 out of 5 stars (based on 79 reviews)
Excellent43%
Very good5%
Average3%
Poor1%
Terrible48%