Falcon i Zimowy Żołnierz ocenzurowany przez pomyłkę. Platforma przywraca dawną wersję

Falcon i Zimowy Żołnierz
Baza seriali Filmy i seriale Newsy Seriale Uniwersum

Wygląda na to, że serial Falcon i Zimowy Żołnierz nie został ocenzurowany celowo. Cała sytuacja nie jest jednak jeszcze do końca jasna.

Ryan Parker z portalu The Hollywood Reporter twierdzi, że zastąpienie serialu jego ocenzurowaną wersją było przypadkowe. Według niego wersja dostępna na Disney+ ma zostać jak najszybciej zastąpiona poprawną:

Jak pisaliśmy już ostatnio, subskrybenci platformy Disneya zauważyli, że Falcon i Zimowy Żołnierz różni się nieco od dotychczasowej wersji. Zmieniono bowiem dwie sceny, nieco łagodząc ich wydźwięk. Według Ryana Parkera platforma naprawia już ten problem; mimo to użytkownicy Twittera nadal narzekają na obecność ocenzurowanej wersji. Nie wiadomo zatem, kiedy Disney rzeczywiście rozwiąże całą sprawę.

Widzowie zastanawiają się również, dlaczego w ogóle stworzono łagodniejszą wersję produkcji. Tej jednej kwestii jak do tej pory nie wyjaśniono. Użytkownicy sugerują, że ocenzurowane pliki mogły powstać na wypadek transmisji serialu w przyjaznym dzieciom kanale. Jedną z teorii jest również wprowadzenie kontroli rodzicielskiej na nowych zasadach; jak wiadomo, ta kwestia zaistniała już ostatnio przy umieszczeniu na Disney+ szczególnie brutalnego Daredevila.

Jak do tej pory włodarze Disneya nie odnieśli się bezpośrednio do tematu cenzury w serialu Marvela.

Agata Wierzbicka
O autorze

Agata Wierzbicka

Redaktor
W dzieciństwie wielbicielka platformówek i przygodówek, obecnie w grach stawia przede wszystkim na dobrą fabułę. Z uporem maniaka wykonuje nawet najdziwniejsze zadania poboczne. Gdy nie gra – czyta, pisze lub próbuje swoich sił w kolejnych dziedzinach rękodzieła.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie