Konserwatywni rodzice przeciwko Daredevilowi. „Co będzie następne – striptiz w Disney World?”

Daredevil trafi na Disney Plus
Baza seriali Filmy i seriale Newsy Platformy Seriale Uniwersum

Daredevil i inne seriale Netfliksa osadzone w uniwersum Marvela trafią niedługo na Disney Plus, co jednak nie wszystkim się podoba.

Przeciwko obecności seriali na platformie z treściami „przyjaznymi rodzinie” postawiła się konserwatywna chrześcijańska organizacja Parents Television and Media Council. Ich zdaniem Disney w ten sposób nadużywa zaufania rodziców, a sama decyzja ma się przyczynić do zniszczenia spółki:

„Od ponad 98 lat Walt Disney Company był synonimem słów 'przyjazny rodzinie’. Nie przychodzi mi na myśl żadna inna korporacja w historii Ameryki, która byłaby zbudowana przy wsparciu – oraz dzięki funduszom – rodziców i rodzin. Flagowa platforma Disney Plus logicznie reklamowała się jako usługa streamingowa przyjazna rodzinie, a rodzice zaufali, że tak właśnie będzie.”

– stwierdził w oświadczeniu Tim Winter, szef PTMC.

Organizacja twierdzi również, że spółką kierują wyłącznie motywy finansowe:

„To słaby ruch dla Disney Plus, aby dodawać programy wyłącznie dla dorosłych do platformy, wyłącznie po to, by zwiększyć wpływy z subskrypcji. Co będzie następne, striptiz na żywo w Fantasylandzie w Disney World?”

Disney nie odniósł się do zarzutów, choć chyba przewidział, że mogą się pojawić. Aby ochronić korzystające z platformy dzieci, firma zmieniła zasady działania kontroli rodzicielskiej. Rodzice chcący zapobiec seansom z nieodpowiednimi treściami mogą dzięki temu ustawić preferencje oddzielnie dla każdego profilu; dostęp do profili można także zablokować PIN-em. W samych Stanach Zjednoczonych seriale znajdą się ponadto w usłudze Star, a zatem przeznaczonej wyłącznie dla dorosłych. Można więc uznać, że Disney robi, co tylko może, aby uchronić dzieci przed nieodpowiednimi produkcjami.

Daredevil, Jessica Jones, The Defenders, Luke Cage oraz Iron Fist trafią na Disney Plus 16 marca.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie