Robert Ocetkiewicz

Z grami związany już prawie 20 lat, czyli od momentu, kiedy na polskim rynku królowały gry z bazaru, a Mario dostępne było jedynie na Pegasusie. Fan wszelkiego rodzaju wyścigów, bijatyk oraz gier sportowych. Nie stroni także od dobrych FPS-ów oraz strategii. W swojej karierze recenzował już na łamach Interii, Onetu i magazynu o grach PlayBox. Poza grami, miłośnik motoryzacji, który uwielbia dźwięk V8.

0 komentarzy

Facebook tworzy nową funkcję, która może zagrozić YouTube i Twitch

Nowy opcja Facebooka pozwoli mocno rozszerzyć działalność serwisu.

Streamowanie na żywo i dzielenie się rozgrywką to nieodłączny element społeczności graczy konsolowych jak i komputerowych. Do tej pory wykorzystywane były do tego głównie dwa serwisy – YouTube oraz Twitch lub dedykowane aplikacje w konsolach. Zdaje się jednak, że także Facebook wyczuł tutaj duży potencjał.

Facebook podał, że rozpoczyna integracje platformy streamingującej dla wszystkich użytkowników komputerów stacjonarnych, laptopów i pozostałych urządzeń, które mają dodatkowo mieć funkcje przydatne do pokazywania rozgrywki na żywo. Opcja już działa i nazywa się Facebook Live – dostępna jest poprzez Live Video. Najważniejsze z punkty widzenia graczy streamerów jest to, że wkrótce będzie zawierać opcję integrującą z dostępnym u danego użytkownika sprzętem takim jak kamera czy karta pozwalająca na zrzut z ekranu z dowolnego urządzenia. W konsekwencji, nie będzie problemu aby pokazać streaming rozgrywki z komputera czy konsoli na żywo za pośrednictwem Facebooka.

Do tej pory istniała opcja streamowania, ale tylko dla użytkowników specjalnych stron na Facebooku i przede wszystkim dla tych, którzy mają urządzenia mobilne.

Zapewne wielu graczy będzie chciało skorzystać z nowej funkcji, która pozwoli w prosty sposób wykonać streaming na żywo na przykład z rozgrywki z konsoli czy komputera PC. Ciekawe czy ruch ten spowoduje odpływ użytkowników Twitcha lub YouTube na żywo.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się

2.9
Rated 2.9 out of 5
2.9 out of 5 stars (based on 79 reviews)
Excellent43%
Very good5%
Average3%
Poor1%
Terrible48%