Epic Games Store w końcu z oczekiwaną funkcją. Sklep staje się prawdziwą platformą

Epic Games Store
Newsy PC

Epic Games Store dostało wreszcie nową funkcję – oceny. Gracze będą mogli oceniać gry, a także wypełniać specjalne ankiety, które pomogą w dopasowaniu rekomendacji dla użytkowników.

Epic Games Store słynie przede wszystkim z tego, że chce być poważnym konkurentem Steam i całkiem nieźle mu to idzie. W końcu platforma Epica oferuje sporo pozycji na wyłączność (nawet jeżeli czasową), w tym nowych gier. No i nie zapominajmy o rozdawnictwu – za darmo co tydzień odbierzemy nierzadko wielkie hity. Borderlands 3 czy Wolfenstein to znane i popularne gry, które gracze mogą otrzymać bez żadnych opłat.

Do tej jednak pory ciężko można było określać EGS pełnoprawną „platformą” dla graczy (tak, wiem, że sam w tym tekście użyłem tego określenia). Taki Steam to przecież nie tylko sam sklep i biblioteka, ale też natłok funkcji społecznościowych. Regularne aktualizacje czy możliwość wystawiania ocen to elementy, bez których ciężko dziś sobie wyobrazić przeglądanie platformy Valve. No i właśnie Epic do tego poziomu coraz bardziej się zbliża.

Epic Games Store dostało niedawno nową aktualizację „Oceny i ankiety”, które dodają te właśnie funkcje do możliwości platformy. Na blogu firmy czytamy, że gracze po spędzeniu minimum dwóch godzin z grą, będą mogli wystawić jej ocenę. System ocen działa tak, że o opinię pytani będą losowi gracze po zakończeniu sesji. Ma to na celu ograniczenie spamu. Nie każdy gracz może jednak zostać zapytany o dany produkt, w jaki grał. Oceny przyznaje się w pięciopunktowej skali. Z czasem noty trafią do sklepu Epica.

Drugą nowością są „ankiety”, które również dostajemy do wypełnienia losowo. Te mają z kolei pomóc określić dopasowanie niektórych gier do gustów klientów. Gracze po sesji są pytani o swoje doświadczenia, w tym m.in. trudność walk, możliwości multiplayer czy sugerowane tagi. Wszystko to pomoże stworzyć lepsze opcje rekomendacji w sklepie Epic.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie