Epic Games Store „rozdało” graczom ponad 2 tys. dolarów w rok. 580 milionów pobrań gier za darmo

Epic Games Store chwali się sukcesem gier za darmo | Newsy - PlanetaGracza
Newsy PC

Epic Games Store cały czas rozdaje gry za darmo. Teraz firma pochwaliła się swoimi wynikami za ubiegły rok. Gracze chyba powinni być wdzięczni.

EGS z buta weszła w rynek platform dystrybucji cyfrowej. Jak na razie platforma ta pełni przede wszystkim funkcję sklepu, a nie jakiejś szczególnie bogatej w atrakcji aplikacji dla graczy. Steam ma nieporównywalnie więcej opcji społecznościowych, ale tam z kolei nie znajdziemy aż tylu darmowych gier oferowanych przez określony czas.

Epic Games Store rozdało sporo gier za darmo

Platforma od Epic Games pochwaliła się wynikami za ubiegły rok. Dzięki temu dowiedzieliśmy się, że w 2023 roku gracze mogli odebrać 86 gier o łącznej wartości 2055 dolarów. To spora oszczędność dla każdego gracza, który zdecydował się je przypisać do konta. I wygląda na to, że przynajmniej większość z nich była dobra. A to dlatego, że ich średnia ocen wynosiła około 75%. Nie wiemy jednak, jakie kryteria wzięto pod uwagę, dlatego radzę traktować to raczej jako ciekawostkę, a nie jakiś wyznacznik. Wiemy za to, że łącznie gracze pobierali te pozycje ponad 580 mln razy!

Jeżeli to dla Was za mało informacji, Epic pokazał również najpopularniejsze tytuły na platformie. Nie chodzi tu jednak wyłącznie o gry za darmo, a o wszystkie dostępne tam pozycje. Największą popularnością cieszyło się Genshin Impact, Rocket League, Dead Island 2, GTA V i Fortnite. Zaraz po nich była FIFA 23, Red Dead Redemption 2, Alan Wake 2, The Lord of the Rings: Return to Moira i Hogwarts Legacy. Część z tych gier to tytuły ekskluzywne dla Epica, więc zainteresowanie nimi nie powinno dziwić.

Firma pokusiła się również o pewne obietnice dotyczące planów na 2024 rok. EGS ma się rozrastać, dostawać nowe funkcje i poprawę istniejących (np. poprawiony menadżer pobierania). Gracze powinni ucieszyć się z nowego trybu offline, a także wsparcia usług subskrypcyjnych (np. EA Pass). No i nie zapominajmy, że będzie więcej gier za darmo! Aktualnie macie bardzo ciekawą wyścigówkę do odebrania.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie