ELEX – zawiłości fabuły pięknie wyłożone na nowym zwiastunie

Ten filmik sporo wyjaśnia.

Studio Piranha Bytes pracuje w pocie czoła nad swoim nowym tytułem, nazwanym ELEX. Data premiery gry nie została jeszcze ujawniona i póki co wiadomo jedynie, że powinniśmy dostać ją w swoje ręce w trzecim kwartale tego roku. Produkcja zmierza na komputery PC oraz konsole PlayStation 4 i Xbox One.

Wiadomo nie od dzisiaj, że ELEX połączy miecze i świat fantasy z nowoczesną technologią. Oprócz topora, złapiemy w ręce karabin i unosząc się nad ziemią – będzie plecak odrzutowy – pokonamy stado kreatur przypominające dinozaury.

Skąd taka mieszanina? Poniższy zwiastun fabularny ELEX odpowiada na wiele pytań:

ELEX – 20 minut z nową grą od Piranha Bytes

Serwis PC Gamer miał okazję zapoznać się nieco bliżej z ELEX, czego efektem jest poniższy materiał okraszony komentarzem. Przy okazji możemy spojrzeć oczywiście, jak prezentuje się obecny build tytułu, w którym przyjdzie nam walczyć nie tylko mieczem, lecz również bronią palną, strzelając m.in. do ogromnych robotów.

Czy taka mieszanka sprawdzi się w praktyce? Twórcy zapowiadają ogromny świat wypełniony oryginalnymi postaciami, zmutowanymi kreaturami oraz ciekawą fabułą. Co ważne, gracz będzie musiał także podejmować dużo trudnych wyborów moralnych, nie zabraknie też dynamicznej akcji.

Premiera ELEX jest planowana na trzeci kwartał tego roku. Tytuł zadebiutuje na komputerach PC oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One. Będzie też polska wersja językowa.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.