Twórcy legendarnej serii nie zawiodą? Oglądajcie trailer z nadchodzącej gry

Klimatyczny klip od Piranha Bytes.

ELEX jeszcze w tym roku zawita na blaszakach oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One. Choć w sieci słychać narzekania na toporną grafikę i staroświecki wygląd tytułu, trzeba pamiętać, że całość może uratować świetna fabuła oraz system walki. Ta ma być z kolei naprawdę różnorodna, ponieważ oprócz typowo średniowiecznego oręża, złapiemy za nowoczesne giwery a nawet plecak odrzutowy. Wybuchowa mieszanka? To się jeszcze okaże.

Dzisiaj mamy dla Was nowy trailer ELEX z elementami rozgrywki, który skupia się właśnie na dwóch obliczach tytułu. Ciekawe, jak fani poprzednich dokonań od studia Piranha Bytes (serie Gothic i Risen) przełkną takie połączenie fantasy z science-fiction. Wam to odpowiada?

To może być najlepsze RPG tego roku. Znamy datę premiery

Piranha Bytes podało, że premiera gry ELEX została ustalona na 17 października tego roku. Produkcja wyląduje na PC, PlayStation 4 oraz Xboksie One. Dostępna będzie nie tylko w zwykłej wersji, ale i kolekcjonerskiej z artbookiem, mapą, amuletem oraz ścieżką dźwiękową w zestawie. Najciekawszym elementem specjalnej wersji ma być z kolei figurka maga.

ELEX połączy miecze i świat fantasy z nowoczesną technologią. Oprócz topora, złapiemy w ręce karabin i unosząc się nad ziemią – będzie plecak odrzutowy – pokonamy stado kreatur przypominające dinozaury.

ELEX – 20 minut z nową grą od Piranha Bytes

Serwis PC Gamer miał okazję zapoznać się nieco bliżej z ELEX, czego efektem jest poniższy materiał okraszony komentarzem. Przy okazji możemy spojrzeć oczywiście, jak prezentuje się obecny build tytułu, w którym przyjdzie nam walczyć nie tylko mieczem, lecz również bronią palną, strzelając m.in. do ogromnych robotów.

Czy taka mieszanka sprawdzi się w praktyce? Twórcy zapowiadają ogromny świat wypełniony oryginalnymi postaciami, zmutowanymi kreaturami oraz ciekawą fabułą. Co ważne, gracz będzie musiał także podejmować dużo trudnych wyborów moralnych, nie zabraknie też dynamicznej akcji.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.