ELEX ma być najbardziej dynamiczną i realistyczną grą RPG w historii

Twórcy o świecie gry, fabule i głównych funkcjach.

Nordic Games i Piranha Bytes, twórcy serii Gothic przenoszą grę ELEX do zupełnie nowego wymiaru. Akcja gry jest osadzona w nowym, post-apokaliptycznym fantastyczno-naukowym uniwersum, które wciąga graczy w świat pełen interesujących postaci, zmutowanych stworów, głębokich wyborów moralnych i trzymającej w napięciu akcji.

Fabuła

Magalan, w pełni otwarty świat ELEX, był domem dla wysoce rozwiniętej cywilizacji, aż do katastrofalnego w skutkach uderzenia meteorytu, które zmieniło planetę w post-apokaliptyczny świat. Meteor zostawił po sobie substancję o nazwie Elex, którą teraz można znaleźć prawie wszędzie, a każda frakcja w grze używa jej w inny sposób. Każdy mieszkaniec świata stale poszukuje Elex, zarówno jako substancji o magicznej mocy, do wykorzystania w broni lub jako czysty środek pobudzający.

Gra kontrastów

ELEX opiera się na kontrastach: nauka kontra fantastyka, magia kontra bronie laserowe i logika kontra emocje. W ELEX, Piranha Bytes połączyła wiele elementów RPG i umieściła je w zupełnie nowym środowisku: fantastyczno-naukowe połączenie. Te kontrasty są również widoczne wśród różnych frakcji.

Użycie Elex

Gdy jedna z frakcji „The Albs” uważa spożywanie Elex za część kultu, inna z nich „The Clerics” zakazuje spożywania tej substancji na tle religijnym i używa jej do budowania zaawansowanego technologicznie uzbrojenia. „Berserkerowie” – trzecia z frakcji – są ludźmi żyjącymi w harmonii z naturą i przetwarzają Elex w manę pozwalającą im na tworzenie magicznych broni. Jeśli chodzi o „Bandytów” to ich społeczność nie posiada ustalonych zasad i żyją zgodnie z motto „zabierz wszystko co tylko się da lub ktoś inny to zrobi”.

Filozofia Piranha Bytes

Rozmyślaliśmy nad światem ELEX przez prawie 10 lat i w końcu możemy wprowadzić w życie nasze pomysły. Mix sci-fi i fantasy oferuje niesamowitą liczbę możliwości i ciekawych kontrastów, którymi możemy operować. Fani serii Gothic lub Risen rozpoznają w ELEX naszą unikatową filozofię gry. ELEX będzie najbardziej dynamiczną i realistyczną grą RPG w historii – stwierdza Björn Pankratz z Piranha Bytes.

ELEX jest tworzony jednocześnie w wersjach na PC, Xbox One i PlayStation 4, a jego premiera została zapowiedziana na pierwszy kwartał 2017.

Główne funkcje gry:

  • Sci-fi spotyka fantasy: Postapokaliptyczne uniwersum łączy w sobie elementy science fiction i fantastyki.
  • Człowiek kontra maszyna: Gracze muszą wybrać ścieżkę, jaką podążą w trakcie gry. Żaden wybór nie będzie ani słuszny, ani zły.
  • Stuprocentowa autentyczność: Sztuczna inteligencja sprawia, że wszystkie wydarzenia w grze są uzasadnione.
  • Epicki system walki: Złożony system walki i pełna kontrola nad postaciami pozwolą na przewidywanie ruchów przeciwnika.
  • Rozgrywka wertykalna: Plecaki odrzutowe pozwalają na zupełnie nowe możliwości poruszania się.
  • Prawdziwe RPG: Decyzje graczy mają wpływ na przebieg całej gry.

Źródło: materiał producenta

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

45 Shares
Share45
+1
Tweet