Elex II - grafika

Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

Nowe wieści o Elex II. Czas gry, ulepszona walka i wybory – brzmi nieźle

Piranha Bytes podzieliło się świeżymi informacjami o Elex II. Kontynuacja docenionej przez graczy produkcji wprowadzi sporo nowości do marki.

Zapowiedź kontynuacji Elex była bardzo miłą niespodzianką. Choć według mnie gra na razie nie zapowiada się zachwycająco, fani Piranha Bytes mają na co czekać.

Deweloperzy opowiedzieli o grze, zmianach i nowościach. Na pierwszy ogień poszła wzmianka o skali wyborów graczy.

Świat reaguje w dużym stopniu na wybory gracza, nawet całe bitwy odbywają się lub nie z powodu tego, co zrobił gracz. Niektóre konsekwencje będą miały miejsce od razu, inne znacznie później, rozciągając się na różne akty. Tak więc pewne wybory w jednym akcie będą miały wpływ na Twoją historię w innym.

– powiedzieli deweloperzy w rozmowie z GamingBolt

Dodatkowo twórcy postanowili wziąć na warsztat model walki. Ten nigdy nie był mocną stroną gier Piranha Bytes, ale Elex II ma zaoferować sporo usprawnień na tym polu.

Włożyliśmy wiele wysiłku w nowy system walki. Aby był on bardziej dynamiczny i reagował bezpośrednio na działania graczy. Jest on teraz znacznie bardziej responsywny niż w Elex. Przeszliśmy przez kilka iteracji, wykonaliśmy wiele testów, aby doprowadzić go do następnego poziomu.

W końcu wiemy też, ile czasu może zająć nam przejście gry. Jeśli liczycie na długą przygodę, nie zawiedziecie się. To moloch na kilkadziesiąt godzin.

Mieliśmy graczy, którzy grali w ELEX przez 300 godzin – i graczy, którzy ukończyli go w 30 godzin. ELEX 2 ma teraz jeszcze więcej zawartości, więc 60 godzin (czasu rozgrywki – red. ) jest całkowicie realne. Oczywiście zależy to w dużej mierze od typu gracza – niektórzy cieszą się z eksploracji każdego zakątka świata, inni chcą tylko podążać za główną fabułą.

Brzmi to bardzo dobrze. Data premiery gry nie została jeszcze ogłoszona, ale myślę, że możemy spodziewać się jej ujawnienia już w nadchodzących miesiącach.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się