Elex doczekał się pierwszego gameplay’u. Tak wygląda nowa gra od twórców Gothic!

Piranha Bytes chwali się wczesną wersją tytułu.

Deweloper pojawił się na targach Gamescom 2016 ze swoim najnowszym dziełem, które zadebiutuje w przyszłym roku na komputerach PC oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One. Mowa o grze utrzymanej w konwencji RPG akcji, czyli Elex. Zanim przejdziecie do poniższego filmiku pamiętajcie, że to wciąż bardzo wczesna wersja alpha, zatem nie prezentuje ostatecznego wyglądu gry.


Póki co, Piranha Bytes pozwala nam spojrzeć na wycinek wykreowanego przez siebie świata, walkę z kilkoma bestiami (na samym końcu zobaczycie większą sztukę) oraz ogromnymi kroczącymi robotami. Ciekawie wygląda połączenie miecza i technologii, gdzie ciachając wroga ostrzem możemy zrobić unik korzystając z plecaka odrzutowego.

Oprócz akcji gameplay pokaże również trochę zbieractwa, postaci niezależnych, wstąpimy również do wnętrza budynku. I to na razie tyle – dajcie znać, jak oceniacie pierwsze spojrzenie na Elex!

ELEX – co wiemy o tej grze?

Nordic Games i Piranha Bytes, twórcy serii Gothicprzenoszą grę ELEX do zupełnie nowego wymiaru. Akcja gry jest osadzona w nowym, post-apokaliptycznym fantastyczno-naukowym uniwersum, które wciąga graczy w świat pełen interesujących postaci, zmutowanych stworów, głębokich wyborów moralnych i trzymającej w napięciu akcji.

Fabuła

Magalan, w pełni otwarty świat ELEX, był domem dla wysoce rozwiniętej cywilizacji, aż do katastrofalnego w skutkach uderzenia meteorytu, które zmieniło planetę w post-apokaliptyczny świat. Meteor zostawił po sobie substancję o nazwie Elex, którą teraz można znaleźć prawie wszędzie, a każda frakcja w grze używa jej w inny sposób. Każdy mieszkaniec świata stale poszukuje Elex, zarówno jako substancji o magicznej mocy, do wykorzystania w broni lub jako czysty środek pobudzający.

Gra kontrastów

ELEX opiera się na kontrastach: nauka kontra fantastyka, magia kontra bronie laserowe i logika kontra emocje. W ELEX, Piranha Bytes połączyła wiele elementów RPG i umieściła je w zupełnie nowym środowisku: fantastyczno-naukowe połączenie. Te kontrasty są również widoczne wśród różnych frakcji.

Użycie Elex

Gdy jedna z frakcji „The Albs” uważa spożywanie Elex za część kultu, inna z nich „The Clerics” zakazuje spożywania tej substancji na tle religijnym i używa jej do budowania zaawansowanego technologicznie uzbrojenia. „Berserkerowie” – trzecia z frakcji – są ludźmi żyjącymi w harmonii z naturą i przetwarzają Elex w manę pozwalającą im na tworzenie magicznych broni. Jeśli chodzi o „Bandytów” to ich społeczność nie posiada ustalonych zasad i żyją zgodnie z motto „zabierz wszystko co tylko się da lub ktoś inny to zrobi”.

Filozofia Piranha Bytes

Rozmyślaliśmy nad światem ELEX przez prawie 10 lat i w końcu możemy wprowadzić w życie nasze pomysły. Mix sci-fi i fantasy oferuje niesamowitą liczbę możliwości i ciekawych kontrastów, którymi możemy operować. Fani serii Gothic lub Risen rozpoznają w ELEX naszą unikatową filozofię gry. ELEX będzie najbardziej dynamiczną i realistyczną grą RPG w historii – stwierdza Björn Pankratz z Piranha Bytes.

ELEX jest tworzony jednocześnie w wersjach na PC, Xbox One i PlayStation 4, a jego premiera została zapowiedziana na pierwszy kwartał 2017.

Główne funkcje gry:

  • Sci-fi spotyka fantasy: Postapokaliptyczne uniwersum łączy w sobie elementy science fiction i fantastyki.
  • Człowiek kontra maszyna: Gracze muszą wybrać ścieżkę, jaką podążą w trakcie gry. Żaden wybór nie będzie ani słuszny, ani zły.
  • Stuprocentowa autentyczność: Sztuczna inteligencja sprawia, że wszystkie wydarzenia w grze są uzasadnione.
  • Epicki system walki: Złożony system walki i pełna kontrola nad postaciami pozwolą na przewidywanie ruchów przeciwnika.
  • Rozgrywka wertykalna: Plecaki odrzutowe pozwalają na zupełnie nowe możliwości poruszania się.
  • Prawdziwe RPG: Decyzje graczy mają wpływ na przebieg całej gry.

Źródło: materiał producenta

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

139 Shares
Share139
+1
Tweet