Electronic Arts EA - logo

Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

7 komentarzy

Electronic Arts ma przywrócić serię, którą „fani kochali w przeszłości”

Electronic Arts niedawno zapowiedziało remake Dead Space, co było niemałym zaskoczeniem. Niewykluczone, że to nie jedyna marka EA, która wkrótce powróci.

AKTUALIZACJA: Najnowsze przecieki wskazują, że omawianą marką jest Fight Night.

Ciąg dalszy artykułu sprzed aktualizacji.

Znany i szanowany informator branżowy, Tom Henderson, opublikuje jutro konkretne informacje na temat powrotu jednej z marek EA. Słynny wydawca ma przywrócić do życia markę, która niegdyś cieszyła się sporą popularnością.

Jutro nowy materiał – EA przywraca serię gier, które fani kochali w przeszłości.

– informuje Tom Henderson na Twitterze

Opcji jest wiele i nie ujrzymy konkretów dopóki sam Henderson nie ujawni większej dawki informacji. Można jednak spojrzeć w tył na przeszłość Electronic Arts i znaleźć serie, które były uwielbiane przez graczy.

Na wstępie muszę odrzucić Command & Conquer, Dungeon Keeper i SimCity: według mnie strategie nie są już na tyle popularne, aby EA skusiło się na stworzenie wysokobudżetowej kontynuacji wspomnianych cykli. Choć nie jest to absolutnie niemożliwe.

Moim zdaniem najbardziej prawdopodobne opcje są trzy: Medal of Honor, Def Jam lub Burnout. Wszystkie trzy marki były niegdyś uwielbiane i dawno nie otrzymały pełnoprawnej odsłony na nowsze platformy. Wyłączając oczywiście Medal of Honor na VR i remaster Burnout: Paradise. Dodatkowo Burnout pojawiało się nawet niedawno w ankiecie PlayStation. Nie możemy jednak wykluczać powrotu znacznie starszych marek.

O tym, co faktycznie szykuje Electronic Arts przekonamy się niedługo. Pamiętajcie jednak, że choć Tom Henderson to bardzo wiarygodne źródło przecieków, nic nie zostało jeszcze oficjalnie potwierdzone przez EA.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się

2.8
Rated 2.8 out of 5
2.8 out of 5 stars (based on 72 reviews)
Excellent40%
Very good4%
Average2%
Poor1%
Terrible53%