Electronic Arts ma przywrócić serię, którą “fani kochali w przeszłości”

Electronic Arts EA - logo
PC PS4 PS5 Xbox Series Xbox Series S XOne

Electronic Arts niedawno zapowiedziało remake Dead Space, co było niemałym zaskoczeniem. Niewykluczone, że to nie jedyna marka EA, która wkrótce powróci.

AKTUALIZACJA: Najnowsze przecieki wskazują, że omawianą marką jest Fight Night.

Ciąg dalszy artykułu sprzed aktualizacji.

Znany i szanowany informator branżowy, Tom Henderson, opublikuje jutro konkretne informacje na temat powrotu jednej z marek EA. Słynny wydawca ma przywrócić do życia markę, która niegdyś cieszyła się sporą popularnością.

Jutro nowy materiał – EA przywraca serię gier, które fani kochali w przeszłości.

– informuje Tom Henderson na Twitterze

Opcji jest wiele i nie ujrzymy konkretów dopóki sam Henderson nie ujawni większej dawki informacji. Można jednak spojrzeć w tył na przeszłość Electronic Arts i znaleźć serie, które były uwielbiane przez graczy.

Na wstępie muszę odrzucić Command & Conquer, Dungeon Keeper i SimCity: według mnie strategie nie są już na tyle popularne, aby EA skusiło się na stworzenie wysokobudżetowej kontynuacji wspomnianych cykli. Choć nie jest to absolutnie niemożliwe.

Moim zdaniem najbardziej prawdopodobne opcje są trzy: Medal of Honor, Def Jam lub Burnout. Wszystkie trzy marki były niegdyś uwielbiane i dawno nie otrzymały pełnoprawnej odsłony na nowsze platformy. Wyłączając oczywiście Medal of Honor na VR i remaster Burnout: Paradise. Dodatkowo Burnout pojawiało się nawet niedawno w ankiecie PlayStation. Nie możemy jednak wykluczać powrotu znacznie starszych marek.

O tym, co faktycznie szykuje Electronic Arts przekonamy się niedługo. Pamiętajcie jednak, że choć Tom Henderson to bardzo wiarygodne źródło przecieków, nic nie zostało jeszcze oficjalnie potwierdzone przez EA.

Jakub Stremler
O autorze

Jakub Stremler

Redaktor
Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie