Prawie połowa graczy Elden Ring z PC nie pokonała jednego z pierwszych bossów

Elden Ring - zrzut ekranu
PC PS4 PS5 Xbox Series Xbox Series S XOne

Statystyki Steam wskazują, że prawie połowa graczy Elden Ring nie pokonała jeszcze pierwszego głównego bossa. Czyżby był za trudny?

Cóż, dla niektórych graczy z pewnością. Na platformie Valve można znaleźć informację wskazującą, że jedynie 55.5% osób grających w najnowszy tytuł From Software poradziło sobie z Godrickiem – pierwszym półbogiem, jakiego spotykamy w grze.

Elden Ring - statystyki pokonania Godricka ze Steam

Nie da się ukryć, że Godrick to wymagający przeciwnik – szczególnie jeśli nie graliśmy wcześniej w inne gry From Software. Pozszywany półbóg bije mocno, jest dość szybki, a jego druga faza może napsuć krwi nawet postaciom korzystającym z ataków dystansowych. Jeśli dodatkowo nie korzystamy z przyzywania pomocników, walka z Godrickiem może wymagać wielu podejść.

Co ciekawe, bossa poprzedzającego Godricka, Margita, pokonało 12% więcej graczy, a też nie był on łatwym przeciwnikiem. Patrząc na fora i media społecznościowe nietrudno zauważyć, że nawet Margit sprawiał soulsowym nowicjuszom sporo trudności.

Rzecz jasna wielu graczy mogło po prostu nie dotrzeć jeszcze do Godricka. Tak naprawdę nic nie powstrzymuje nas przed zwiedzeniem prawie całego świata gry już po kilkudziesięciu minutach grania. Nie zdziwiłbym się, gdyby część graczy Elden Ring dała się ponieść eksploracji i zostawiła sobie zamek Godricka na później.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie