Wiemy, ile kopii Elden Ring trafiło do graczy. To największe nowe IP od czasu The Division

Elden Ring - zrzut ekranu
PC PS4 PS5 Xbox Series Xbox Series S XOne

Wreszcie poznaliśmy dokładną liczbę sprzedanych kopii Elden Ring. Produkcja From Software zaliczyła kapitalne tygodnie premierowe.

Jak podają twórcy i wydawca gry, tytuł ten sprzedał się już w ponad 12 milionach egzemplarzy. To niesamowicie dobry wynik, szczególnie w porównaniu do innych gier tego samego studia. Dark Souls 3 potrzebowało aż czterech lat, aby sprzedać 10 milionów kopii.

To zdumiewające, jak wiele osób gra w Elden Ring.
W imieniu całego zespołu deweloperów chciałbym przekazać nasze serdeczne podziękowania.
(…) Mamy nadzieję, że gracze będą mogli cieszyć się wysokim poziomem wolności podczas przygód w tym ogromnym świecie, odkrywać jego tajemnice i stawiać czoła licznym zagrożeniom.
Dziękujemy za nieustające wsparcie.

– powiedział reżyser gry, Hidetaka Miyazaki

Na tym nie koniec sukcesów nowej produkcji From Software. GamesIndustry.biz potwierdza, że Elden Ring to największa nowa marka od czasu premiery pierwszego The Division. Gra zaliczyła też najlepszą premierę w Europie od chwili debiutu Call of Duty: Vanguard.

Na sukces produkcji złożyło się wiele czynników. Przede wszystkim sprzedaż przyspieszyły bardzo wysokie oceny, ogromny hajp wylewający się zewsząd w mediach społecznościowych oraz dobra kampania marketingowa. Wydawca gry zapowiedział już, że zamierza dalej rozwijać to IP – nie tylko w świecie gier.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie