Wydawca Elden Ring zapowiada rozwój marki. Nie tylko na polu gier wideo

Elden Ring - grafika
PC PS4 PS5 Xbox Series Xbox Series S XOne

Elden Ring to hicior – gra sprzedaje się świetnie, zgarnęła wysokie oceny i nie zanosi się, aby gracze przestali zbyt szybko o niej rozmawiać. Wydawca już zapowiedział dalszy rozwój marki.

W informacji prasowej From Software i Bandai Namco czytamy, że firmy zamierzają rozwijać IP chociażby na polu konkretnych postaci i innych elementów świata gry. Wydawca ma też nadzieję, że marka wyjdzie poza rynek gier wideo, choć nie doprecyzowano, o co dokładnie może chodzić.

Nie zdziwię się, jeśli lwią część wspomnianego rozwoju poza gamingiem pochłonie produkcja gadżetów. Niedawno zapowiedziano zestaw płyt winylowych ze ścieżką dźwiękową gry, a kolejne gadżety i przedmioty kolekcjonerskie zapewne są już w drodze.

Spodziewałbym się też komiksów nawiązujących do świata ER. Produktów takich doczekały się praktycznie wszystkie nowsze gry From Software: od Dark Souls, przez Bloodborne, aż po Sekiro: Shadows Die Twice. Na ewentualne potwierdzenie planów wydania komiksów ze świata Elden Ring musimy jednak jeszcze poczekać.

Oczywiście Elden Ring wpłynie też na kolejne gry From Software. Studio już teraz zaznaczyło, że produkcja ta zostawiła po sobie ślad w zespole deweloperów i bez wątpienia zainspiruje go w procesie tworzenia kolejnych tytułów.

Gra jest dostępna na PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One i Xbox Series X oraz S.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie