W Elden Ring robi się dziwnie. Kuriozalny mem opanował świat gry

Elden Ring - zrzut ekranu z psem-meduzą
PC PS4 PS5 Xbox Series Xbox Series S XOne

Elden Ring kryje wiele tajemnic i ciekawostek. Niektóre z nich są ukryte w zostawianych przez graczy w świecie gry wiadomościach. Krainę, jaką przemierzają fani najnowszej produkcji From Software opanował nietypowy mem.

Jeśli gracie w ER, zapewne natknęliście się na wiadomości o treści „Pies” pozostawione w przypadkowych miejscach. Cóż, może nie do końca przypadkowych, bo zazwyczaj znajdziecie je w okolicy osiołka, żółwia, meduzy, kozy lub innego żyjątka.

Dog from Eldenring

Mem przyjął tak ogromną skalę, że nie sposób nie natknąć się na podobną wiadomość przy dłuższej sesji z grą. Wiadomości dotyczące psów pojawiają się przy każdym przypadkowym, najczęściej neutralnym, stworzeniu w świecie gry. Co więcej, sam natknąłem się na podobną wiadomość zostawioną przy jednym z pobocznych bossów, który psa absolutnie nie przypominał.

Skąd wzięła się ta psia moda? Poniżej zobaczycie wiadomość przy osiołku (?) handlarza, którą najpewniej zostawili sami twórcy – była obecna nawet w recenzenckiej kopii gry. Wiele wskazuje na to, że samo From Software zapoczątkowało tego mema… choć jego historia się czasów, w których nikt jeszcze nie myślał o Elden Ring.

dog from Eldenring

Najbardziej zaprawieni weterani Soulsów zapewne wiedzą, że podobny mem był obecny także w Dark Souls 2. W przypadku drugiego DS zamiast wzmianki o psie gracze mogli napotkać wiadomości dotyczące konia. To co, From Software, może w kolejnej grze skusicie się na żabę albo strusia?

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie