Olbrzymia aktualizacja do Elden Ring. Nowe funkcje, dodatkowe zadania, postacie i nie tylko

Elden Ring i inne gry taniej
PC PS4 PS5 Xbox Series Xbox Series S XOne

Elden Ring niespodziewanie otrzymał olbrzymią aktualizację 1.3. NIe tylko poprawiono szereg bugów, ale dodano sporo nowej zawartości.

Kto by się spodziewał, że tak szybko dostaniemy dodatkową zawartość? Wynika, co prawda, z chęci poprawienia gry, ale i tak!

Elden Ring i gigantyczna aktualizacja 1.3

From Software dość niespodziewanie wydało olbrzymią łatkę do swojego hitowego bestsellera. Jeżeli przeszliście już grę i ją sobie odpuściliście – zalecamy powrót, bo twórcy przedstawiają sporo nowości. Dość powiedzieć, że w wersji na PC łatka potrzebuje aż 1.6 GB wolnej przestrzeni na dysku.

Chyba największą zmianą są poprawki i nowości w zadaniach. Te dotyczą „faz questów”, czyli różnych aktywności, które musimy wykonać, aby ukończyć dane zadanie. Gracze do tej pory byli miejscami skonfundowani niektórymi wymaganiami, więc teraz wszystko powinno wydawać się prostsze. No i same zadania zostały przecież wydłużone. Zmiany dotyczą questów od NPC: Diallos, Nepheli Loux, Kenneth Haight, Gatekeeper Gostoc.

Dodano również kompletnie nową postać niezależną w postaci kolejnego rozmownego słoja. Nie będziemy jednak zdradzać, gdzie go znajdziecie, ale raczej łatwo się domyślić. W niektórych miejscach natkniemy się także na dodatkowe przyzwania NPC.

Dość drastycznie zmieniono jednak niektóre duchy. Popularny wśród wszystkich graczy chcących szybko załatwić bossa Mimic Tear Ash został znerfiony. Poprawki uwzględniono również w niektórych popiołach wojny. My sami możemy z kolei przybrać postać wielu nowych elementów otoczenia.

Olbrzymia lista zmian dotyczy samego „mięsa” gry, czyli statystyk. Zainteresowanych wszystkimi nowościami odsyłamy pod ten adres, gdzie znajdziecie wszystkie zmiany. Ja tylko wspomnę, że From najwyraźniej posłuchało sugestii niektórych graczy, bo do mapy w Elden Ring trafiło świetne narzędzie. Teraz każdy spotkany NPC ma być na niej zaznaczany i już więcej nie pogubimy się w ich poszukiwaniach! Łatka wyszła na każdy sprzęt, na którym ukazała się gra.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie