Chińska podróbka Elden Ring w App Store była, ale już się zmyła

Elden Ring - chińska podróbka gry
Mobile PC PS4 PS5 Xbox Series Xbox Series S XOne

Elden Ring to wielki hicior, który przyciągnął do siebie prawie milion graczy na samej platformie Steam. Nic dziwnego, że niezbyt uczciwi ludzie chcą skorzystać na sukcesie nowej gry From Software.

W App Store przez chwilę można było pobrać grę „Eilon Ring”, która reklamowała się przerobionymi zrzutami ekranu z Elden Ring oraz… God of War z 2018 roku. Jak się zapewne domyślacie, obrazki przerobiono dość pokracznie i już na pierwszy rzut oka widać, że ktoś się nie postarał.

Nie postarano się także przy samej grze. Eilon Ring wygląda na pospiesznie sklejone na kolanie MMO, które razi w oczy niestarannym interfejsem i niedopracowaną grafiką. Zdecydowanie nie jest to poziom oprawy zbliżony choć odrobinę do Elden Ring lub God of War.

Apple na szczęście zareagowało na nieuczciwe praktyki deweloperów. Eilon Ring zniknęło z App Store i nie zanosi się, aby do niego wróciło. Przynajmniej nie z takimi zrzutami ekranu, jakie pierwotnie umieścili twórcy w karcie produktu.

To oczywiście nie pierwszy raz, kiedy chińscy deweloperzy żerują na dużej premierze. W listopadzie zeszłego roku pisaliśmy o paskudnym zwiastunie pewnej gry, która nieporadnie starała się podrobić trailer Battlefield 2042. O sprawie przeczytacie w tym artykule.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie