Elden Ring pobiło swój kolejny rekord na Steam

Elden Ring - zrzut ekranu z podpisami
PC

Elden Ring to wielki hicior – wskazują tak nie tylko szalenie wysokie oceny, ale też ogromne zainteresowanie ze strony graczy. Produkcja From Software znów przebiła samą siebie.

Gra pobiła już kilka rekordów jednoczesnej liczby graczy na Steam. Tytuł mógł pochwalić się 891 538 grającymi w jednej chwili pod koniec tygodnia premierowego, a teraz… sam pobił swój rekord. W chwili publikacji tego artykułu w Elden Ring gra 797 554 osób, a 19 godzin temu w produkcję zaangażowało się jednocześnie 953 426 graczy. To więcej niż wynoszą rekordy jednoczesnych graczy na Steam w chociażby New World, Apex Legends, Destiny 2, RUST i Dying Light 2.

Źródło: SteamDB

Nie ulega żadnej wątpliwości, że najnowsza gra twórców Dark Souls to ogromny sukces. Pamiętajmy, że powyższe wyniki dotyczą tylko platformy Steam. Tytuł ten jest dostępny także na konsolach Xbox i PlayStation, gdzie najpewniej również przyciąga setki tysięcy, jeśli nie miliony graczy.

Ogromna popularność wersji na PC może jednak nieco dziwić. Przypominam, że gracze mocno narzekali na optymalizację gry na komputerach. Choć From Software wydało już odpowiednie aktualizacje poprawiające działanie produkcji, rzekomo nadal nie jest idealnie. Miejmy nadzieję, że kolejne łatki całkowicie wyeliminują problemy, z jakimi zmagają się gracze PC.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie