Elden Ring otrzyma dwie wielkie księgi po 400 stron dla zagorzałych fanów gry

Elden Ring może wyjść w wersji mobilnej | Newsy - PlanetaGracza
Newsy PC PS4 PS5 Xbox Series XOne

Jak robić artbooki to z przytupem – tak najwyraźniej postanowili twórcy dwóch opasłych ksiąg do Elden Ring. Prawdziwa gratka dla fanów.

Elden Ring okazał się wielkim fenomenem i pozycją, na którą fani From Software najpewniej czekali całe życie. Nie mam co ukrywać – dla mnie to z pewnością jedna z najlepszych gier tego roku. I choć idea nabycia artbooka brzmi intrygująco, nie będzie to niestety takie łatwe.

Wszystko dlatego, że zapowiedziane niedawno kolekcjonerskie tomiszcza wyjdą tylko w Japonii. No, przynajmniej na razie, bo nie ma żadnych oficjalnych informacji dotyczących premiery w innych krajach. Nie zdziwiłbym się, gdyby za jakiś czas ukazało się angielskie wydanie książek. W końcu pozwolą one docelowo wgłębić się w proces powstawania gry jak nigdy wcześniej.

Otóż obydwa tomy (dostępne tutaj i tutaj) mają po równo 400 stron. Łącznie daje to nam 800 strony ilustracji, szkiców, grafik koncepcyjnych okraszonych komentarzami, informacjami i ciekawostkami z czasów produkcji gry. W sumie to nawet nie dziwię się “bogactwem” tego wydania – Elden Ring przedstawia nam autorski świat wykreowany we współpracy z George’m R. R. Martinem, autorem Pieśni Lodu i Ognia. Z pewnością pozostaje jeszcze sporo lore do odkrycia.

Obydwa tomy wyceniono po 4 400 jenów, czyli około 150 zł. Szczerze mówiąc, nie jest to jakaś absurdalna cena, ale ewentualny przekład też swoje by kosztował, więc raczej nie ma co liczyć na taką cenę możliwego zagranicznego wydania. Jeżeli w ogóle jest sens liczyć na inne wydanie, bo na razie From Software i wydawca w tej kwestii milczą.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie