Elden Ring nadal sprzedaje się świetnie. Ile kopii trafiło już do graczy?

Chciał zagrać w Elden Ring, ale przeszkodziła mu wojna. W końcu spełnił marzenie
Newsy PC PS4 PS5 Xbox Series XOne

Bandai Namco ujawniło, ile egzemplarzy Elden Ring trafiło już w ręce graczy. Produkcja FromSoftware to zdecydowanie jedna z najpopularniejszych gier tego roku.

Jak podaje gamebiz.jp, najnowsza propozycja od twórców serii Dark Souls rozeszła się w liczbie 16,6 miliona egzemplarzy do czerwca. Możliwe więc, że Elden Ring przebiło już próg 17 milionów sprzedanych kopii. To świetny wynik jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że jest to nowa marka należąca do bądź co bądź niszowego gatunku.

Popularność nowego RPG FromSoftware wynika z wielu czynników. Wysokie oceny i świetna jakość gry to jedno, ale swoją cegiełkę do sukcesu dołożyła również społeczność fanów studia, która co rusz podsycała oczekiwania wobec jego najnowszego dzieła. To rzecz jasna tylko niektóre elementy składające się na bardzo udany debiut gry.

Sprzedaż idzie też w parze z popularnością treści związanych z Elden Ring pojawiających się w mediach społecznościowych. Niedawno Google ujawniło, że tytuł ten jest jedną z największych growych premier na YouTube w historii platformy. Produkcja Japończyków przyciągnęła większą liczbę widzów niż Skyrim, GTA V i Red Dead Redemption 2, zdobywając aż 3,4 miliarda wyświetleń w ciągu 60 dni od debiutu.

Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie