EA przewiduje, że do końca marca 2016 roku sprzeda się 50 milionów PlayStation 4 oraz Xbox One

Czy taki wynik jest realny do osiągnięcia? EA głęboko wierzy w swoje analizy.

EA niedawno zaprezentowało swój najnowszy raport finansowy. Zaprezentowało w nim nie tylko informacje odnośnie nadchodzącego Mirror’s Edge 2 oraz kolejnej części Need for Speed, ale również sięgnęło po prognozy dotyczące sprzedaży konsol najnowszej generacji. Z danych z raportu wynika, że EA przewiduje sprzedaż PlayStation 4 oraz Xbox One na poziomie w sumie 50 milionów sztuk do końca marca 2016 roku (wtedy też kończy się kolejny rok fiskalny). Pozostał więc niecały rok do osiągnięcia tego wyniku.

Zdaje się jednak, że może to być trudne zadanie. Otóż do tej pory PlayStation 4 sprzedało się w liczbie ponad 20 milionów sztuk, a Xbox One 10 milionów. Dane dotyczące konsoli Microsoftu nie są zbyt obiecujące, ponieważ okazuje się, że rok wcześniej udało się sprzedać nieco więcej Xboksów One niż w tym samym okresie tego roku (mowa o pierwszym kwartale). Z PlayStation 4 jest nieco lepiej, ponieważ dynamika sprzedaży cały czas rośnie, nieznacznie, ale zawsze jest to pozytywny sygnał dla branży.


EA wskazuje jednak, że dzięki zmniejszającym się kosztom produkcji obu sprzętów, niebawem będą one coraz bardziej popularne, ponieważ ich cena dla klienta również powinna spaść w najbliższym czasie.

Robert Ocetkiewicz

Robert Ocetkiewicz

Fan wszelkiego rodzaju FPS-ów oraz wyścigów. Nie stroni również od gier sportowych i dobrych bijatyk w stylu Tekkena.

29 Shares
Share29
+1
Tweet