EA ma nowe studio, którym pokieruje twórca Cienia Mordoru. Wiemy, jakimi grami się zajmie

EA - twórca Shadow of Mordor poprowadzi nowe studio
PC PS4 PS5 Xbox Series Xbox Series S XOne

EA stworzyło nowe studio, którym zajmie się współtwórca Shadow of Mordor. Kevin Stephens poprowadzi zespół tworzący konkretny typ produkcji.

Electronic Arts zaczyna poszerzać swój katalog studiów tworzących gry. Niedawno Eletronicy przejęli Codemasters, a teraz, jak podaje GamesIndustry, zakładają zupełnie nowe studio. Co ciekawe, nienazwanym jeszcze zespołem zajmie się współtwórca gry Śródziemie: Cień Mordoru.

Kevin Stephens był szefem studia Monolith przez ostatnie lata i teraz wspomoże nowy team deweloperów EA. Co więcej, anonimowe studio będzie specjalizowało się w tylko jednym, konkretnym typie gier. Elektronicy potwierdzają, że zespół ma produkować przygodowe gry akcji z otwartym światem. Patrząc na doświadczenie Kevina Stephens, do kierowania studiem wybrano odpowiednią osobę.

Niestety, jak nietrudno się domyślić, o pierwszym projekcie zespołu usłyszymy najpewniej dopiero za parę lat. Jeśli studio nie ma jeszcze nawet nazwy, zapewne żadna gra nie znajduje się jeszcze nawet w preprodukcji. Nie wiadomo nawet, czy studio będzie całkowicie umiejscowione w jednym mieście, czy zadziała hybrydowo z włączeniem do pracy zdalnej deweloperów z innych zakątków USA i reszty świata.

Pierwsze pomysły na gry są w powijakach, studio dopiero zaczęło się rozwijać i póki co trzeba uzbroić się w cierpliwość. Niemniej jeśli EA będzie mogło już w pełni zaprezentować zespół, zapewne doczekamy się głębszego przedstawienia studia graczom. Pozostaje tylko czekać.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie