EA - twórca Shadow of Mordor poprowadzi nowe studio

Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

EA ma nowe studio, którym pokieruje twórca Cienia Mordoru. Wiemy, jakimi grami się zajmie

EA stworzyło nowe studio, którym zajmie się współtwórca Shadow of Mordor. Kevin Stephens poprowadzi zespół tworzący konkretny typ produkcji.

Electronic Arts zaczyna poszerzać swój katalog studiów tworzących gry. Niedawno Eletronicy przejęli Codemasters, a teraz, jak podaje GamesIndustry, zakładają zupełnie nowe studio. Co ciekawe, nienazwanym jeszcze zespołem zajmie się współtwórca gry Śródziemie: Cień Mordoru.

Kevin Stephens był szefem studia Monolith przez ostatnie lata i teraz wspomoże nowy team deweloperów EA. Co więcej, anonimowe studio będzie specjalizowało się w tylko jednym, konkretnym typie gier. Elektronicy potwierdzają, że zespół ma produkować przygodowe gry akcji z otwartym światem. Patrząc na doświadczenie Kevina Stephens, do kierowania studiem wybrano odpowiednią osobę.

Niestety, jak nietrudno się domyślić, o pierwszym projekcie zespołu usłyszymy najpewniej dopiero za parę lat. Jeśli studio nie ma jeszcze nawet nazwy, zapewne żadna gra nie znajduje się jeszcze nawet w preprodukcji. Nie wiadomo nawet, czy studio będzie całkowicie umiejscowione w jednym mieście, czy zadziała hybrydowo z włączeniem do pracy zdalnej deweloperów z innych zakątków USA i reszty świata.

Pierwsze pomysły na gry są w powijakach, studio dopiero zaczęło się rozwijać i póki co trzeba uzbroić się w cierpliwość. Niemniej jeśli EA będzie mogło już w pełni zaprezentować zespół, zapewne doczekamy się głębszego przedstawienia studia graczom. Pozostaje tylko czekać.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się