E3 2023 ma ponoć zostać odwołane. Coraz więcej deweloperów rezygnuje z udziału

E3 2023 ma podobno zostać odwołane i to całkiem niedługo
Mobile Newsy PC PS4 PS5 Rozrywka Switch Technologie Xbox Series XOne

E3 2023 jednak się nie wydarzy? Andy Robinson z VGC twierdzi, że w ostatnim czasie słyszy tylko złe rzeczy na temat oczekiwanego eventu dla graczy.

W ostatnim czasie nad E3 2023 zawisły chmury i to wyjątkowo ciemne. Ostatnio kolejni giganci branży zaczęli odwoływać swój udział, a polaryzację w branży widać zasadniczo gołym okiem. Najwięksi wydawcy stawiają na swoje własne wydarzenia. Niedawno Nintendo, Xbox, a teraz nawet i Ubisoft zrezygnowali z udziału. Jednocześnie ma odbyć się Xbox Showcase z pokazem Starfield, a swój event najpewniej planuje też Ubisoft i PlayStation. Jak to więc będzie z tym E3?

Okazuje się, że niezbyt dobrze. Andy Robinson, redaktor VGC napisał dość niepokojącą wiadomość na Twitterze. Jako osoba mocno obeznana w branży jest w stanie stwierdzić, że z wydarzeniem nie dzieje się najlepiej.

Często ciężko jest oddzielić fakty od domysłów na temat E3, ale co zaskakujące, nie słyszę nic dobrego. Wcale nie zdziwiłbym się, gdyby odwołano je w tym tygodniu – ale mam nadzieję, że tak się nie stanie. Współczuję tym, którzy zrobili wszystko, o co ich poproszono.

– napisał Robinson na Twitterze

E3 2023 się nie odbędzie?

Nie wygląda to więc dobrze, ale też nie ma się specjalnie czemu dziwić. Skoro kolejni wydawcy rezygnują, na horyzoncie zbliża się także czerwcowe i konkurencyjne Summer Game Fest, to problemy E3 nie wydają się niczym dziwnym. Hollie Bennett z Frontier jest zaskoczona tak marną sytuacją, skoro “to niezaprzeczalnie najniższe ceny w hali wystawowej, jakie kiedykolwiek były, to jest szalone, jak bardzo spadły”. To powinno niby zachęcić wystawców, ale najwyraźniej sposób nie działa. Swoje trzy grosze dorzucił także Jörg Tittel, niezależny deweloper.

E3 potencjalnie odwołane – a jeśli tak, to uznajcie to za permanentne – to zła rzecz. Fizyczne wydarzenia są niezbędne. Gry NIE są cyfrowe. Nie jesteśmy przemysłem technologicznym. Gry są fundamentalnie fizyczne i głęboko społeczne. Jesteśmy kulturą. A to wymaga interakcji międzyludzkich.

twierdzi twórca gier

Na razie jednak ciężko w temacie się rozeznać, bo wszystko jest tylko spekulacjami. Niewykluczone, że E3 jednak się odbędzie. Wtedy jednak również nie ma co liczyć na pokazy największych gigantów rynku.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie