Dziś premiera edycji Final Fantasy XIV na PS4!

Do sieci trafił również zwiastun z okazji wydania produkcji studia Square Enix .

Tytuł jest przedstawicielem gatunku MMORPG, który miał już premierę na PC i PS3. Teraz również użytkownicy next-gena firmy Sony będą mogli wziąć udział w przygodzie. Gra nie jest oparta na modelu free to play i wymaga opłacania abonamentu. Jeśli jednak posiadacie wersję dedykowaną PS3, bez dodatkowych kosztów będziecie mogli przenieść grę na PlayStation 4 (darmowy transfer). W takim wypadku rozgrywka będzie możliwa niestety już tylko na PS4.

Final Fantasy XIV przeniesie Was na magiczny kontynent Eorzea. Wzorem innym gier MMORPG produkcja będzie koncentrować się na eksploracji świata, walce z potworami i wypełnianiu questów. Tworząc naszą postać będziemy wybierać spośród wielu oryginalnych ras np. przypominający zwierzęta Miqo’te.

Zdecydujemy się także na konkretną klasę, która określać będzie zdolności naszego bohatera, co ciekawe można je rozwijać równolegle. Nie ma więc problemu by wojownik potrafił władać czarami. Interesującym rozwiązaniem zdaje się też być zastosowanie profesji zbierackich i zawodowych, które określą czy nasz postać będzie: rybakiem, stolarzem, kucharzem bądź alchemikiem.

Bartłomiej Balcerzak

Bartłomiej Balcerzak

Miłośnik staroszkolnych gier RPG takich jak Baldur's Gate czy Planscape Torment a jednocześnie nowszych przedstawicieli tego gatunku z Mass Effectem na czele.