Dying Light - grafika

Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

Dying Light wreszcie zostanie ulepszone na PS5 i Xbox Series

Techland nie spieszy się z zaprzestaniem rozwoju pierwszego Dying Light. Gra stale otrzymuje DLC, pojawi się również na Nintendo Switch, a teraz ogłoszono, że dostanie ulepszenia na bieżącej generacji konsol.

Potwierdzono to na Twitterze w ramach odpowiedzi na prośbę gracza o dodanie 60 FPS na PlayStation 5. Przedstawiciel Techlandu poinformował, że studio rozwija aktualizacją na PS5 i Xbox Series, choć na konkretne informacje musimy jeszcze zaczekać. Niemniej jeśli chcieliście powrócić do Harran na nowych konsolach, wkrótce będzie ku temu świetna okazja.

Niestety, nie ujawniono żadnych szczegółów odnośnie tego, co ulepszy aktualizacja. Nie spodziewałbym się cudów, wszak Techland jest zajęty rozwojem Dying Light 2. Niemniej myślę, że nawet wprowadzenie płynności 60 klatek na sekundę i wsparcia natywnej rozdzielczości 4K będzie całkowicie wystarczające. Pierwsze DL do dziś wygląda całkiem ładnie i chyba każdy by wolał, żeby Techland skupił się na rozwoju DL2, a nie na remasterowaniu swojej starszej produkcji, która do dziś trzyma się dobrze.

Studio najpewniej szykuje się też do rozpoczęcia prac nad zupełnie nową grą, a przynajmniej tak wskazują oferty pracy. Więcej szczegółów znajdziecie w tym artykule.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się

2.8
Rated 2.8 out of 5
2.8 out of 5 stars (based on 67 reviews)
Excellent40%
Very good4%
Average2%
Poor2%
Terrible52%