Techland znów chwali się rozmiarem Dying Light 2. Scenariusz wielki jak słynna powieść

Dying Light 2 - postać z gry
PC PS4 PS5 Switch Xbox Series Xbox Series S XOne

Dying Light 2 ma być wielką grą, która może wystarczyć tym bardziej zaangażowanym graczom na kilkaset godzin zabawy. Sporo z tego czasu mają pochłonąć elementy fabularne, których dokładny rozmiar właśnie ujawniono.

Scenariusz DL2 składa się z aż 350 000 słów. Techland porównał rozmiar swojej historii do słynnej powieści Lwa Tołstoja, której przeczytanie może zająć kilkanaście ładnych godzin.

350 000 słów, 40 000 linii dialogowych – oto świat, który zbudowaliśmy dla Was w Dying Light 2 Stay Human. Jesteście gotowi, by go odkryć?
Dla porównania: „Anna Karenina” (powieść Lwa Tołstoja – red. ) też ma 350 000 słów.

350 000 słów to teoretycznie bardzo dużo, ale porównajmy ten wynik do innych gier. Scenariusz DL2 ma podobną długość do Final Fantasy VII (344 000 słów) i Metal Gear Solid (370 000 słów). Nie może się jednak równać z, przykładowo, Dragon Age: Origins (740 000 słów) czy Planescape: Torment (950 000 słów). Jednym z rekordzistów jest natomiast Disco Elysium, które może pochwalić się ponad milionem słów w scenariuszu.

Liczy się jednak nie ilość, a jakość. Jeśli graliście w pierwsze Dying Light, doskonale pamiętacie zapewne, że główna historia pozostawiała trochę do życzenia. Miejmy nadzieję, że kontynuacja zaoferuje dużo lepszą opowieść.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie