Dying Light 2 - zarażony w ciemności

Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

Bohater Dying Light 2 jak Solid Snake. Oto jak chowa się przez stworami [WIDEO]

Nowy pokaz Dying Light 2 zaserwował nam nam sporo nowości. Techland pokazał też gameplay z sekwencji skradanej, która może nieźle nastraszyć.

Wczorajsza prezentacja Dying 2 Know była nie lada gratką dla osób czekających na DL2. Poznaliśmy sporo nowych szczegółów gry, a dodatkowo twórcy nieco opowiedzieli o procesie produkcji. Nie zabrakło też świeżutkiego pokazu rozgrywki.

Tym razem obyło się bez pościgów w otwartym świecie. Techland pokazał szalenie klimatyczny, mroczny fragment gameplay’u. Protagonista przemierza w nim zdewastowany i opanowany przez zarażonych budynek.

O ile sekwencje rodem z horrorów były obecne w pierwszym DL, tutaj będą one jeszcze bardziej intensywne. Na materiale widzimy, jak protagonista przekrada się obok uśpionych potworów. Gracz będzie musiał rozsądnie oświetlać okolicę, aby nie zwrócić ich uwagi.

Zadbano o możliwość ukrywania się za elementami otoczenia. Kluczowe w przypadku takich sekwencji będzie dobre rozeznanie w terenie i oczywiście umiejętność trzymania nerwów na wodzy.

Jeśli ktoś nie zagrywał się w interaktywne straszaki, takie momenty mogą być dla niego niezłym wyzwaniem. Jeden zły ruch może zmusić nas do ucieczki przed hordą żądnych krwi stworów. Zobaczcie sami.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się