Dying Light 2 może zająć bardzo mało miejsca na PS5. Grę pobierzemy przed premierą

Dying Light 2 - zombie
PS5

Wkrótce ponownie zobaczymy Dying Light 2 w akcji. W międzyczasie w sieci pojawiły się informacje, które ucieszą graczy ceniących sobie miejsce na swoich dyskach.

Nowe Dying Light ma zająć jedynie 21.099 GB na PS5 – informuje PlayStation Game Size. Jest to jednak rozmiar bez premierowej aktualizacji, która może zająć kilka lub nawet kilkanaście gigabajtów. Tak czy inaczej, produkcja Techlandu zajmie bardzo mało miejsca na dysku PlayStation 5.

Przy okazji ujawniono, że gracze posiadający cyfrowe zamówienie przedpremierowe będą mogli pobrać tytuł przed premierą. Pre-load wystartuje 2 lutego, a więc dwa dni przed debiutem Dying Light 2. Nie wiemy, czy równie szybko pobierzemy grę także na PC i konsolach Xbox.

Co ciekawe, jeśli podany rozmiar mocno się nie zmieni, DL2 będzie zajmować niewiele więcej miejsca od pierwszego Dying Light. Pierwsza odsłona serii (bez dodatków) pochłaniała kilkanaście gigabajtów, czyli również dość niewiele.

Możliwe, że niewielki rozmiar DL2 na PS5 to zasługa systemu kompresji Kraken, który posiada konsola Sony. Dzięki niemu niektóre gry zajmują nawet kilkadziesiąt gigabajtów mniej na sprzęcie Sony względem innych platform. Nie znamy jednak rozmiaru DL2 w pozostałych wersjach, więc póki co jest to tylko spekulacja.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie