Niemcy dostaną okrojone Dying Light 2. Co się zmieni?

Dying Light 2 - zombie
PC PS4 PS5 Switch Xbox Series Xbox Series S XOne

Dying Light 2 nie zadebiutuje w Niemczech w takiej formie, jak w innych regionach. Gra została ocenzurowana, aby otrzymać klasyfikację.

Techland potwierdził w komunikacie wysłanym do niemieckich mediów growych, że DL2 doczeka się pewnych ograniczeń w Niemczech. Powodem jest fakt, że organizacja USK nie chciała nadać klasyfikacji wiekowej grze w pełnej formie i nie udało się na to nic poradzić.

Pomimo licznych prób i wyczerpania wszystkich dostępnych środków prawnych, wersja bez wyciętej zawartości nie uzyskała wymaganej klasyfikacji USK do publikacji w Niemczech.

– czytamy w ogłoszeniu Techlandu
Źródło: Play3

Zmian będzie sporo. Niemieccy gracze nie będą mogli odcinać głów przeciwników ani pozbawiać ich innych części działa. Dodatkowo niemożliwe będzie zabijanie neutralnych postaci niezależnych.

Cenzura wpłynie również na tryb kooperacji. Gracze z Niemiec będą mogli grać po sieci tylko z osobami ze swojego regionu – przynajmniej w chwili premiery gry.

Techland ogłosił również, że zamierza przesyłać kolejne wersje gry do organizacji klasyfikacyjnej, aby móc wydać Dying Light 2 w mniej okrojonej formie. Nie możemy być jednak pewni, że starania polskiego studia przyniosą oczekiwany efekt.

Jeśli mieszkacie w Niemczech i zechcecie zagrać w nieokrojoną kopię gry, będzie musieli zrobić zakupy w innym kraju. Potwierdzono, że nieocenzurowane wersje niemieckojęzyczne będą dostępne w Austrii i Szwajcarii.

Techland niedawno mierzył się z innymi problemami z cenzurą, jednak dotyczyły one pierwszego Dying Light – o sprawie przeczytacie w tym artykule.

Jakub Stremler
O autorze

Jakub Stremler

Redaktor
Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie