Nowe wersje DualSense to nie tylko ładne kolory. PlayStation poprawiło parę elementów wewnątrz

dualsense nowe kolory
PS5

Okazuje się, że Sony zdecydowało się ulepszyć DualSense „od środka”. Nowe wersje to nie tylko kolory, ale również m.in. lepsze sprężyny przy triggerach.

Sony się nie chwali, a miałoby czym!

DualSense w nowym wydaniu

Na kanale TronicsFix pojawiło się nowe wideo. YouTuber rozbiera w nim nowe wersje kolorystyczne DualSense na części pierwsze. Sprawdza, czy Sony zadbało o coś więcej, niż tylko kosmetyczne zmiany. I, ku naszemu zdziwieniu, okazuje się, że najpewniej tak!

Nowe wersje kolorystyczne (o których już pisaliśmy) to: różowy, niebieski oraz fioletowy. Wygląda one nie tylko świetnie, ale niosą za sobą parę poprawek wewnątrz. Wspomniany powyżej YouTuber dowodzi, iż Sony faktycznie zmieniło parę wrażliwych elementów, powodując, iż nowe pady to nie tylko kosmetyczna zmiana, ale również ulepszenia pod kątem wytrzymałości niektórych części.

Chodzi tu przede wszystkim o bardziej wytrzymałe sprężynki przy triggerach. Dzięki temu gracze nie powinni martwić się aż tak o możliwość ich złamania czy uszkodzenia. Do tego zdecydowano się również na nieco inne osadzenie gałek analogowych, choć nie do końca wiadomo, czy niesie to za sobą jakieś istotne zmiany.

Wychodzi więc na to, że decydując się na kolejny kontroler do PS5 (lub PC, swoją drogą) powinniśmy rozważyć właśnie któryś ze wspomnianych wariantów kolorystycznych. Nie ma sensu płacić podobną kwotę za poprzednie wersje, skoro te nowe są po prostu nieco „bezpieczniejsze”. Inna sprawa, czy Sony faktycznie może zdecydować się na produkcję wszystkich nowych egzemplarzy padów w nieco ulepszonej technologii?

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie