Jak wyczyścić kontroler DualSense? Nie możecie o tym zapomnieć

Patent Sony - Kontroler DualSense od PS5
PS5

Prędzej czy później każdemu zabrudzi się kontroler. Nieważne, czy sprawa dotyczy DualSense, Joy Conów, a może pada Xbox. W tym tekście skupię się na kwestii akcesorium dołączanego do PS5. Oto kilka ważnych rzeczy, o których należy pamiętać przy czyszczeniu urządzenia.

Czyszczenie DualSense

Okruchy, plamy, a czasem i zaschnięte wewnątrz ciecze. Brzmi jak najgorsze demony każdego gracza. Na szczęście da się ich pozbyć, co dla wielu osób nie skończy się zakupem kolejnego kontrolera. Warto się jednak udać na małe zakupy, ponieważ w celu doczyszczenia urządzenia przyda się kilka rzeczy.

W co warto się wyposażyć przy czyszczeniu DualSense? – Brud na zewnątrz urządzenia

  • ściereczka, najlepiej „z mikrofibry”
  • alkohol izopropylowy lub inny środek chemiczny, który nie przebarwi elementów i można go stosować z elektroniką
  • sprężone powietrze
  • patyczki higieniczne

W co dodatkowo warto się wyposażyć przy czyszczeniu DualSense? – Brud na zewnątrz urządzenia

  • wkrętak (śrubokręt) – Philips
  • narzędzie do otwierania plastikowych obudów
  • spore naczynie do ewentualnej kąpieli w alkoholu izopropylowym
  • pojemnik do trzymania śrub i pomniejszych elementów.

W przypadku większości powierzchownych zabrudzeń wystarczy użyć ściereczki nasączonej alkoholem izopropylowym. Ważne, by w przypadku korzystania z alternatywnych środków chemicznych wiedzieć, że wybrany środek może służyć do czyszczenia elektroniki i elementów wykonanych z tworzyw. W przeciwnym wypadku możecie doprowadzić do uszkodzeń.

Rekomenduję uważać również przy korzystaniu także ze sprężonego powietrze w celu usunięcia okruchów. Jeśli będzie się to robić pod nieodpowiednim kątem, łatwo zabrudzenie wprowadzić do środka kontrolera. W takim przypadku w celu doczyszczenia będzie już konieczne rozebranie DualSense’a.

Jeżeli zdecydujecie się na rozebranie na części gamepada, pod żadnym pozorem nie próbujcie tego robić, podważając kolejne elementy obudowy płaskimi śrubokrętami. Możecie w ten sposób nie tylko porysować plastik, ale także go trwale uszkodzić. Skorzystajcie zamiast tego z plastikowych narzędzi, które właśnie służą do tego typu czynności.

Poniżej zamieszczam znalezione w sieci wideo z kanału How-FixIT, które świetnie prezentuje po pierwsze rozebranie i złożenie pada DualSense, a po drugie proces czyszczenia go po zalaniu.

Pozostając w temacie zabrudzeń sprzętów PlayStation, w tym miejscu znajdziecie idealny powód, by jednak dbać o swój sprzęt. Jeśli zaniedbacie regularne sprzątanie konsoli, może się w niej zagnieździć nawet pająk.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie