Dreams na PS5 to “oczywisty krok”. Co z wersją PC?

Dreams dopiero co zadebiutowało na PlayStation 4, lecz jak wiadomo, obecna generacja niedługo zostanie na drugim planie. Jednak Dreams nie zamierza zasnąć wraz z pojawieniem się na rynku PS5.

Dzisiaj premiera Dreams na PlayStation 4 i już wiadomo, że nowa gra (a raczej edytor) od Media Molecule jest wielkim hitem. Średnia z 12 recenzji zebranych przez Metacritic wynosi 92/100. Tytuł zgarnął cztery maksymalne oceny, a najniższa wynosi 85/100. Jak zatem widać, nawet najgorsze noty są do pozazdroszczenia przez masę innych “świetnych i reklamowanych szumnie gier”.

Media Molecule póki co świętuje, ale też patrzy w przyszłość. PS4 będzie rozchwytywane jeszcze w tym roku, lecz w okresie świątecznym 2020 pojawi się nowy gracz – PlayStation 5. Dyrektor kreatywny Mark Healey stwierdził w rozmowie z Videogameschronicle, że wprowadzanie Dreams na PlayStation 5 wydaje się „oczywistym krokiem”, jeśli produkcja odniesie sukces na PS4 (a na to się zapowiada).

Oczywiście w tej chwili skupiamy się na PS4 i mam nadzieję, że Dreams wydłuży życie konsoli, jeśli mam być szczery – mówi Mark Healey, po czym przyznaje, że od powodzenia tytułu zależy jego przyszłość odnośnie PS5.

Nie wiadomo jednak, czy Dreams otrzymałoby jakąś dedykowaną wersję na PlayStation 5, czy też zadziała na next-genie po prostu w ramach kompatybilności wstecznej. Lecz jeśli padnie na tę druga opcję, Media Molecule zdaje się sugerować, że zapewni grze odpowiednie wsparcie, a to jest w sumie najważniejsze.

Deweloper został zapytany również o wersję Dreams na PC. – Myślę, że byłoby wspaniale – odpowiedział. – Oczywiście Sony ma na ten temat swoje zdanie – dodał i zaznaczył jasno, że w tej chwili kwestia Dreams na pecety nie istnieje: To nie jest coś, co robimy w tej chwili, lecz sądzę, że wiele zależy od tego, gdzie ogólnie idzie branża gier. Uważam, że Sony ostatnio bardziej otworzyło się na publikowanie rzeczy na PC, prawda? Nie jestem pewien, czy coś się nie dzieje.

Przypominamy, że w zeszłym miesiącu pojawiła się plotka, że Horizon: Zero Dawn zostanie wydane na PC. Jeden z dziennikarzy Eurogamera, Tom Phillips, sugerował ponadto, że jedną z kolejnych gier przeniesionych z PlayStation na PC będzie właśnie Dreams.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Chronimy się przed spamem, dlatego prosimy, rozwiąż captcha zanim klikniesz WYŚLIJ: