Lovecraftowska gra od twórcy Tomb Raider dziś wychodzi z wczesnego dostępu na Steam

Dream Cycle, czyli nowa gra autora Tomb Raider, debiutuje dziś na Steam
Newsy PC

Dream Cycle to ciekawa gra akcji inspirowana Cyklem Snów H.P. Lovecrafta. Grozy za wiele tu nie uświadczymy, ale przynajmniej wiemy, że premiera już dziś.

Lovecraft zasłynął z mitologii Cthulhu, choć jednym z jego mniej popularnych dzieł jest „Cykl Snów”. Seria nie niesie za sobą klimatu nieuniknionej zagłady i możliwości apokalipsy, stawiając się bliżej nurtu fantasy. To jednak bardzo starannie stworzony świat opierający się na krainach dostępnych wyłącznie w naszych snach. I to właśnie też główna inspiracja nowej gry „ojca” Tomb Raider, Toby’ego Garda.

Gard znany jest przede wszystkim ze stworzenia postaci Lary Croft. Później, po wielkim sukcesie nowej postaci, porzucił ją, aż w końcu otworzył własne studio Cathuria Games. O ich pierwszej pozycji, Dream Cycle, pisaliśmy już wcześniej. Choć gra na udostępnionym materiale nie wyglądała zbyt „zaawansowanie”, wciąż jednak wydawała się kawałem intrygującego kodu. Od pewnego czasu chętni mogą ją testować w formie early access na Steam.

Deweloperzy potwierdzili, iż dziś, tj. 8 sierpnia 2022 roku, tytuł ukaże się w wersji 1.0. Gracze mogą więc zanurzyć się w ukończonej wersji świata, w którym niejaka Morgan Carter poszukuje swojego prapradziadka, aby uratować siebie i Krainę Snów. Tytuł to przede wszystkim gra akcji przedstawiona w widoku TPP, ale mamy tu także sporo eksploracji i skradania. Twórcy obiecują, że nie jest to „jedynie” gra.

Dream Cycle to nie statyczna gra, a stale rosnąca platforma tajemnic i przygód. Wraz z aktualizacjami będą pojawiać się nowe krainy, a także nowe biomy, rozwinięcia fabuły, bronie, wrogowie, umiejętności i moce.

– czytamy na Steam

Produkcję współtworzył też, oprócz Garda, Nathan McCree, autor ścieżki dźwiękowej do oryginalnego Tomb Raider. Obecnie gra dostępna jest na platformie Steam w specjalnej promocji – za 35,99 zł.

Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie