Downgrade graficzny w Wiedźminie 3? CD Projekt RED odpowiada, co o tym sądzi

Od pewnego czasu po sieci krążą screeny, które mają wskazywać na pogorszenie grafiki w Dzikim Gonie. Jak jest naprawdę? Oto opinia CD Projekt RED.

Twórcy odpowiedzieli, co myślą o rzekomym spadku jakości w nadchodzącym Wiedźminie 3. Marcin Momot odniósł się konkretnie do plotek, jakoby z gry usunięto niektóre efekty graficzne tylko po to, by poprawić płynność rozgrywki.


– Jedna kwestia wymaga wyjaśnienia. To tylko plotki i jak już wcześniej pisałem, nie komentujemy takich rzeczy. Po drugie musicie pamiętać, że nasza gra to wielka premiera – wielu ludzi na nią czeka i wielu chciałoby nabić sobie na niej zainteresowanie publiczności nawet opowiadając rzeczy, które nie są prawdziwe – tłumaczy Marcin Momot z CD Projekt RED.

Wiedźmin 3: Dziki Gon debiutuje za kilka dni i wówczas zobaczycie na własne oczy, czy gra spełnia wasze standardy. Wierzymy, że tak właśnie będzie – pracowaliśmy na to przez 3 lata – podkreśla Marcin Momot.

Patrząc na pierwsze materiały z finalnej edycji tytułu na PS4 można przyznać, że gra wygląda naprawdę świetnie. Jeśli chcecie zobaczyć natomiast porównania przedstawiające wersję Wiedźmina 3 sprzed dwóch lat z tą, która była ostatnio udostępniona dziennikarzom, zapraszamy tutaj oraz tutaj.

Przypominamy, że premiera Dzikiego Gonu już 19 maja na PC, PS4 oraz Xboksie One.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

63 Shares
Share63
+1
Tweet