Wiedźmin 3 porównanie grafiki. Wersja prawie najnowsza oraz ta z 2013 roku

Spore różnice widać pomiędzy pierwszą pokazową wersją Wiedźmina 3, a tą która niedawno była udostępniona dziennikarzom.

Downgrade to jeden z wyrazów, który mocno towarzyszy obecnej generacji konsol jak i PC. Nie ominął również polskiej produkcji, czyli Wiedźmina 3: Dziki Gon. Sporo mówiło się o tym, czy przypadkiem twórcy nie zrezygnowali z kilku efektów graficznych w finalnej wersji produktu. Dowód? Liczne screeny, które pojawiają się w sieci. Na najnowszych tego rodzaju materiałach, możemy zobaczyć porównanie wersji z roku 2013 i 2014 z tą prawie najnowszą.

Serwis Guru3D przygotował pewne zestawienie screenów wraz z opisami. Możemy zobaczyć na nim kadry z pierwszych filmików prezentowanych przez CD Projekt RED, a także kilka obrazków nowszej wersji. Od razu widać, że pogorszeniu uległy efekty związane ze światłem. Widać także mniej detali na różnego rodzaju teksturach, począwszy od postaci głównego bohatera, po różne elementy składające się na budowle.


Ponadto rzuca się w oczy spora zmiana w pokazywaniu ognia. Pierwsze filmiki były naprawdę imponujące, gdzie oprócz samego ognia, widać było również kłębiący się dym. Na screenach porównujących, które prezentujemy poniżej, widać też, że wczesna wersja gry pokazywała w oddali o wiele więcej szczegółów niż ta nowsza. Rzućcie okiem na screeny poniżej i dajcie znać, czy faktycznie widzicie sporą różnicę.

My tymczasem wyczekujemy premiery Wiedźmina 3: Dziki Gon, która będzie miała miejsce już za tydzień. Pamiętajcie też, że nie tylko grafika liczy się w grach!

Robert Ocetkiewicz

Robert Ocetkiewicz

Fan wszelkiego rodzaju FPS-ów oraz wyścigów. Nie stroni również od gier sportowych i dobrych bijatyk w stylu Tekkena.

71 Shares
Share71
+1
Tweet