Chcecie kupić PS5 i Xbox Series w dobrych cenach? Szef Xbox mówi, do kiedy będzie z tym problem

PS5 Xbox Series
PS5 Xbox Series Xbox Series S

Dostępność PS5 i Xbox Series nie będzie zbyt dobra przez kolejny rok. Szef Xbox wskazuje, że na poprawę przyjdzie nam długo poczekać.

Phil Spencer mówi wprost, że nie ma co liczyć na szybką poprawę sytuacji. Problem nie wynika tylko z braku części, ale też wielu innych czynników. Dostarczenie konsol na rynek to w końcu nie tylko produkcja.

Myślę, że to chyba zbyt odosobnione, by mówić o tym (problemach z dostawami konsol – red. ) jako o problemie z chipami. Kiedy myślę o tym, co oznacza zdobycie części potrzebnych do wyprodukowania konsoli w dzisiejszych czasach, a następnie dostarczenie ich na rynki, na których jest popyt, w tym procesie pojawia się wiele punktów krytycznych. I myślę, że niestety będzie nam to towarzyszyć przez wiele miesięcy, na pewno do końca tego roku kalendarzowego i do następnego roku kalendarzowego.

– powiedział Phil Spencer w rozmowie z The Wrap

Szef Xbox zaznacza, że firma ciężko pracuje, aby dostarczyć nowe sprzęty na rynek. Wymaga to jednak czasu i nie ma co liczyć na szybką i drastyczną poprawę sytuacji.

Najbardziej rozczarowujące jest właśnie rozczarowanie fanów. Ludzie naprawdę chcą tej nowej generacji konsol – to dobre konsole, zarówno od nas, jak i innych producentów platform – i chcą nowych funkcji. Ciężko pracujemy, aby wprowadzić je na rynek, ale będzie to wyzwanie, nad którym będziemy pracować przez dłuższy czas.

– kontynuował
Cytaty dzięki VideoGamesChronicle

Warto wspomnieć też, że dostępność PS5 i Xbox Series nie jest w naszym kraju aż tak zła. Obie platformy da się kupić, choć często są dostępne tylko w stosunkowo drogich zestawach.

Jeśli polujecie na nowe konsole, śledźcie nasz dział z promocjami. Zawsze wrzucamy tam każdą dostępną i wartą uwagi konsolę nowej generacji.

Jakub Stremler
O autorze

Jakub Stremler

Redaktor
Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie