Dostępność PS5 znów spada. Co się stało z konsolami?

Konsola PS5
PS5

Dostępność PS5 była przez jakiś czas dobra, a teraz znów trudno kupić ten sprzęt. Co się stało z konsolami Sony w sklepach? Cóż, opcji jest wiele.

Za nami święta, a przed świętami Sony nie żałowało dostaw do sklepów. Jak zapewne zauważyliście, w listopadzie i w grudniu zdobycie PlayStation 5 nie było wielkim problemem. Podobnie było zresztą w styczniu i na początku lutego. Teraz konsole pojawiają się w sklepach dość rzadko, a jak już są, to raczej w postaci pojedynczych zestawów.

Myślę, że obecna dostępność PS5 jest poniekąd wynikiem sporych dostaw przed świętami. Wiele konsol powędrowało do sklepów i do domów graczy, a teraz sklepy nie otrzymują już tak okazałych dostaw.

Innym istotnym czynnikiem jest fakt, że wielu domorosłych „biznesmenów” kupuje sporo konsol w celu sprzedaży w wyższej cenie. Niedawno przejrzeliśmy najsłynniejszy polski portal aukcyjny i… cóż. kupienie PS5 od Janusza nie jest problemem. Oczywiście tylko jeśli chcecie sporo przepłacić.

Do dwóch powyższych elementów układanki dochodzą jeszcze te, do których zdążyliśmy już przywyknąć: spore zainteresowanie nowymi konsolami w Polsce i problemy logistyczne wynikające z wciąż trwającej pandemii. Choć producenci elektroniki przewidują poprawę w dostępności konsol i innych sprzętów, nie spodziewałbym się przesadnie zauważalnych zmian w ciągu najbliższych miesięcy.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie