PS5 - konsola na tle symboli PlayStation

Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

Masz problem z zakupem PS5? Wkrótce o konsolę ma być jeszcze trudniej

Dostępność PS5 nadal nie jest idealna, a niekoniecznie będzie tylko lepiej. Niewykluczone, że kolejne miesiące będą trudne jeśli chodzi o dostęp do konsol w sklepach.

PlayStation rzekomo zmniejszyło produkcję konsol PS5 od teraz do marca przyszłego roku z 16 milionów do 15 milionów sztuk – czytamy w raporcie Bloomberg. Powodem mają być niewystarczające dostawy części do produkcji oraz inne problemy logistyczne.

Choć może się wydawać, że milion konsol w stali szesnastu milionów to niewiele, lepiej spojrzeć na to z nieco innej perspektywy. Milion sztuk sprzętu to jakby nie patrzeć odpowiedna liczba, aby zaopatrzyć w nie sklepy z kilku mniejszych krajów europejskich. Możliwe więc, że dostępność PS5 w niektórych regionach nieco się pogorszy – w tym może nawet w Polsce.

Sony niedawno przyznało, że wciąż ma problemy z dostępnością konsol. Firma mierzy się z nimi od roku, czyli od premiery swojego najnowszego sprzętu do grania.

Dalsze prognozy nie są też specjalnie pozytywne. Światowi giganci technologiczni jasno wskazują, że problemy będą obecne także w 2022 roku. Mogą przejść nawet na początek 2023 roku. Niemniej dostępność konsol, kart graficznych i innych sprzętów ma być odrobinę lepsza pod koniec przyszłego roku.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się

2.9
Rated 2.9 out of 5
2.9 out of 5 stars (based on 64 reviews)
Excellent42%
Very good5%
Average2%
Poor1%
Terrible50%