Masz problem z zakupem PS5? Wkrótce o konsolę ma być jeszcze trudniej

PS5 z nowym modelem. Sklepy przygotowują się na premierę
PS5

Dostępność PS5 nadal nie jest idealna, a niekoniecznie będzie tylko lepiej. Niewykluczone, że kolejne miesiące będą trudne jeśli chodzi o dostęp do konsol w sklepach.

PlayStation rzekomo zmniejszyło produkcję konsol PS5 od teraz do marca przyszłego roku z 16 milionów do 15 milionów sztuk – czytamy w raporcie Bloomberg. Powodem mają być niewystarczające dostawy części do produkcji oraz inne problemy logistyczne.

Choć może się wydawać, że milion konsol w stali szesnastu milionów to niewiele, lepiej spojrzeć na to z nieco innej perspektywy. Milion sztuk sprzętu to jakby nie patrzeć odpowiedna liczba, aby zaopatrzyć w nie sklepy z kilku mniejszych krajów europejskich. Możliwe więc, że dostępność PS5 w niektórych regionach nieco się pogorszy – w tym może nawet w Polsce.

Sony niedawno przyznało, że wciąż ma problemy z dostępnością konsol. Firma mierzy się z nimi od roku, czyli od premiery swojego najnowszego sprzętu do grania.

Dalsze prognozy nie są też specjalnie pozytywne. Światowi giganci technologiczni jasno wskazują, że problemy będą obecne także w 2022 roku. Mogą przejść nawet na początek 2023 roku. Niemniej dostępność konsol, kart graficznych i innych sprzętów ma być odrobinę lepsza pod koniec przyszłego roku.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie