Aktualizacje PS5 - Astrobot z DualSense

Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

Dostępność PS5 jest bardzo słaba, a Sony i tak bije rekordy

Sprzedaż PS5 stale rośnie. Sony ujawniło właśnie najnowsze wyniki swojej konsoli i zdecydowanie ma spore powody do radości.

Jak czytamy w raporcie producenta, łącznie sprzedano już 13.4 miliona konsol PlayStation 5. Pod koniec lipca informowano, że PS5 do graczy trafiło 10 milionów konsol, więc Sony pędzi po kolejne rekordy. Możliwe, że za parę miesięcy usłyszymy o nawet 20 milionach sprzedanych piątek.

Warto przyrównać powyższy wynik do innych konsol. PS4 w tym samym czasie od premiery pobiło swoją młodszą siostrę o jedynie 0.4 miliona sprzedanych sztuk. Gdyby nie problemy z dostępnością, PlayStation 5 najpewniej przebiłoby swojego poprzednika.

Najnowsza konsola Sony sprzedała się też w tym samym okresie od premiery gorzej od Nintendo Switch i 3DS-a. Oba sprzęty były i nadal są bardzo popularne na największych rynkach, więc nic dziwnego, że pokonały PlayStation.

PS5 rozeszło się też w ciągu czterech kwartałów od premiery lepiej od chociażby Nintendo Wii, DS-a, PSP oraz Xbox Series X i S. Sony i tak ma się z czego cieszyć, choć jeszcze sporo brakuje, aby przebić Nintendo. Niemniej Niebiescy bardzo mocno zbliżają się do swojego konkurenta i kto wie, może w niedalekiej przyszłości zetrą się na bardzo bliskim dystansie.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się

2.9
Rated 2.9 out of 5
2.9 out of 5 stars (based on 64 reviews)
Excellent42%
Very good5%
Average2%
Poor1%
Terrible50%