Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

0 komentarzy

DOOM Eternal – premiera przesunięta i szansa na DOOM 64 za darmo

Studio id Software postanowiło przesunąć datę premiery DOOM Eternal i to o naprawdę spory kawałek czasu. Jednocześnie dowiedzieliśmy się, że DOOM 64 pojawi się nie tylko na Nintendo Switch, lecz również na PC, PS4 i Xbox One. Będzie okazja, by dostać tę grę za darmo.

Kto czeka na DOOM Eternal, będzie musiał poczekać o pół roku dłużej – informuje id Software. Początkowo, data premiery gry była ustalona na listopad tego roku i to na wszystkich planowanych platformach. Teraz deweloper wyznacza nową datę – na marzec 2020.

DOOM Eternal – nowa data premiery

id Software planuje obecnie premierę DOOM Eternal na 20 marca 2020 roku. Tego dnia gra pojawi się na komputerach PC oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One. Co z Nintendo Switch? Niestety, na tej platformie nowy DOOM wyląduje w późniejszym czasie. Konkretnego terminu nie poznaliśmy. Twórcy gry tłumaczą, że przesunięcie daty premiery wynika z chęci dostarczenia na rynek produktu najwyższej jakości.

Deweloperzy dodali, że tryb Inwazji, w którym możemy wejść do rozgrywki innego gracza wcielając się w polującego na niego demona, nie pojawi się w dniu premiery DOOM Eternal. Mamy go jednak dostać krótko po niej, w ramach darmowej aktualizacji.

DOOM 64 za darmo za pre-order

Kolejną ważną informacją dla fanów piekielnej serii jest wieść o DOOM 64, które zadebiutuje 20 marca 2020 roku na PC, PlayStation 4, Nintendo Switch i Xbox One. Początkowo gra została zapowiedziana jedynie na sprzęt od Big N, lecz jak widać, pozostali gracze również poznają tę niezwykłą produkcję, która pierwotnie pojawiła się na Nintendo 64. Warto dodać, że nie jest to przeróbka pierwszego DOOM, lecz zupełnie inna gra, z nowymi poziomami i demonami. Tytuł był chwalony swego czasu za piękna oprawę graficzną i mroczny klimat.

id Software informuje, że osoby zamawiające DOOM Eternal przedpremierowo, dostaną na swoją platformę DOOM 64 za darmo.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się

2.9
Rated 2.9 out of 5
2.9 out of 5 stars (based on 79 reviews)
Excellent43%
Very good5%
Average3%
Poor1%
Terrible48%