Nowy Doktor Who już wybrany. Kultową rolę obejmie gwiazda Sex Education

gwiazda Sex Education to nowy Doktor Who
Baza postaci Baza seriali Filmy i seriale Newsy Newsy Seriale

Nowy Doktor Who został już ogłoszony. Wiadomo więc, kto przejmie ikoniczną rolę po Jodie Whittaker.

14. sezon kultowego dla wielu brytyjskiego serialu notuje tym samym kolejną historyczną zmianę. Po pierwszej aktorce, która wcieliła się w Doktora – i tym samym wywołała pewne kontrowersje wśród brytyjskich polityków – przyszedł bowiem czas na pierwszego ciemnoskórego aktora w stałej obsadzie. Został nim Ncuti Gatwa, szkocki artysta pochodzenia rwandyjskiego. Dotychczas znaliśmy go najlepiej z serialu Netfliksa Sex Education, gdzie grał Erica Effionga, najlepszego przyjaciela głównego bohatera. Gatwa skomentował już oficjalne doniesienia na temat roli; w oświadczeniu nie kryje zresztą, w jaki sposób podchodzi do szansy na rozwój ikonicznej postaci:

„Nie ma słów, które w pełni opiszą, jak się czuję. Jestem głęboko zaszczycony, podekscytowany i oczywiście trochę przestraszony. Ta rola i serial znaczą tak wiele dla tylu osób na całym świecie, w tym dla mnie, a każdy z moich nadzwyczaj utalentowanych poprzedników poradził sobie z tą odpowiedzialnością i przywilejem w najlepszy sposób. Dołożę wszelkich starań, aby zrobić to samo. Russell T. Davies [scenarzysta i producent serialu – przyp. aut.] jest niemal taką ikoną jak sam Doktor i możliwość pracy z nim jest spełnieniem marzeń. Jego scenariusze są dynamiczne, ekscytujące, niesamowicie inteligentne i pełne niebezpieczeństw. To taki metaforyczny plac zabaw aktora. Cały zespół był bardzo gościnny i szczerze włożył swoje serca w serial. I choć jest to przytłaczające, zdaję sobie sprawę, że dołączam do wspierającej rodziny. W przeciwieństwie do Doktora mogę mieć tylko jedno serce, ale w pełni włożę je w serial.”

Jak na razie nie wiadomo, kto będzie towarzyszył młodemu aktorowi na ekranie. Pewną informacją jest natomiast, że wspomniany już Russell T. Davies powraca do prac nad produkcją. Scenarzysta jest odpowiedzialny za przywrócenie serialu po wieloletniej przerwie i współtworzył pierwsze sezony nowej wersji. Choć później ustąpił pola innym twórcom, wraca wreszcie idealnie na 14. sezon serialu Doktor Who.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie