Doba w Cyberpunku 2077 potrwa dłużej niż w Wiedźminie. Fani policzyli

Fani produkcji CD Projekt RED postanowili przyjrzeć się zagadnieniu długości doby w Cyberpunku 2077. Okazuje się, że pełen cykl dzień-noc trwa w nowej grze od RED-ów dwukrotnie dłużej niż w Wiedźminie 3.

Temat wziął się z ciekawości bywalców forum Reddit. Gracze próbowali obliczyć długość doby w produkcji na podstawie materiałów zaprezentowanych podczas jej ostatniego pokazu. Jednemu z wnikliwych fanów wyszło, że jeśli pojedyncza growa godzina to siedem minut, to cała doba trwa 2 godziny i 48 minut. Ten sposób liczenia okazał się jednak nieprecyzyjny; ostatecznie okazało się, że pełen cykl dnia i nocy trwa w nowym RPG-u od CD Projekt RED dokładnie trzy godziny.

Interesującym jest fakt, że 24 godziny w Wiedźminie 3 trwają o połowę krócej – czyli ponad 1,5 godziny. Jeśli doba w Cyberpunku jest dłuższa, to znaczy, że i noc jest dłuższa – przez co będziemy mieć więcej czasu na eksplorowanie Night City po zmroku, gdy ma dziać się bardzo, bardzo dużo.

Nowa produkcja RED-ów ma zadebiutować 19 listopada 2020, trafiając na PC, PS4 i Xboksa One. Warto wspomnieć, że ostatnio pokazano nowy gameplay i zwiastun z produkcji. Poniżej zamieszczamy wersję trailera, która ukazuje próbkę rodzimego dubbingu w grze.

Dagmara Kottke

Dagmara Kottke

Przygodę z grami zaczynała od tytułów takich jak Worms, THPS i Pizza Connection 2. Aktualnie obcuje przede wszystkim z produkcjami strategicznymi i pomysłowymi indykami; ogólnie gra w tytuły, w które nikt nie gra – i czyta książki, których nikt nie czyta.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Chronimy się przed spamem, dlatego prosimy, rozwiąż captcha zanim klikniesz WYŚLIJ: