Cyberpunk 2077 – jest nowy gameplay i dynamiczny zwiastun [WIDEO]

Cyberpunk 2077 – jest nowy gameplay i dynamiczny zwiastun [WIDEO]
Filmiki z gier Newsy PC Polecamy! PS4 Wideo XOne

Wydarzenie Night City Wire przyniosło parę konkretów na temat Cyberpunka 2077. Zgodnie z zapowiedziami RED-ów, zobaczyliśmy napakowany zwiastun i materiał prezentujący hakowanie umysłu.

Night City Wire miało początkowo odbyć się 11 czerwca, jednak chcąc wyrazić solidarność z uczestnikami protestów w USA CD Projekt RED przełożyło konferencję na późniejszy termin. Ostatecznie wydarzenie odbyło się dzisiaj. Dowiedzieliśmy się też, że to, co pokazano dziś, było jedynie pierwszą częścią serii spotkań – planowany jest cały ich cykl. Nie wiadomo, kiedy odbędą się kolejne odsłony Night City Wire – zapewne dowiemy się tego już niebawem. Tymczasem branża żyje tym, co było przed chwilą – a przed chwilą, zgodnie z zapowiedziami, twórcy pokazali nowy trailer i gameplay z gry.

Jeśli chodzi o trailer, to jest on krótki, ale za to niezmiernie treściwy. Można w nim znaleźć praktycznie wszystko: akcję, seks, humor – no i trochę przemocy, zarówno słownej, jak i fizycznej.

Cyberpunk 2077 – braindance

Później zobaczyliśmy gameplay, który pokazywał braindance – czyli doświadczenie, które pozwala uczestnikowi aktywnie uczestniczyć w cudzych wspomnieniach. To swego rodzaju „hakowanie umysłu”.

Na filmiku możemy zobaczyć, że V doświadcza czyjegoś wspomnienia z napadu na sklep. Co ciekawe, osoba, która instruuje głównego bohatera, mówi mu, że w czasie przeżywania cudzego doświadczenia uczestnik transu nie tylko widzi, ale i słyszy to samo, co dana osoba – a nawet jest w stanie czuć te same zapachy. Co ciekawe, można cały ten błogostan przedawkować.

Na gameplayu zostało pokazane, że po wszystkim istnieje opcja przeanalizowania sceny, w której braliśmy udział, z nowej perspektywy – tym razem jako obserwator, przy widoku z kamery. CD Projekt RED zapewnia, że ten element rozgrywki pomoże graczom bardziej wniknąć w otaczającą ich rzeczywistość.

Anime Cyberpunk w drodze

Podczas pierwszej części Night City Wire studio ujawniło, że nawiązało współpracę z Netfliksem i Triggerem, czego owocem ma być Cyberpunk Edgerunners – serial anime osadzony w uniwersum gry. Premiera Edgerunners odbędzie się nie wcześniej niż w 2022.

Cyberpunk 2077 – data premiery

Nowa produkcja RED-ów ma zadebiutować 19 listopada 2020, trafiając na PC, PS4 i Xboksa One. Jest to najprawdopodobniej ostateczny termin – wcześniej grę już dwukrotnie przekładano. Ostatnio informowaliśmy też, że wraz z opóźnieniem premiery Cyberpunka 2077 przesunięciu ulegnie też data debiutu trybu multi i DLC (co jest zresztą logiczne).

Na koniec warto wspomnieć o jeszcze jednej rzeczy: na platformie GOG.com CD Projekt RED udostępniło wczoraj za darmo zestaw cyfrowych gadżetów z produkcji. Plakaty, tapety i grafiki koncepcyjne odbierzemy tylko przez określony czas, a konkretnie do 4 lipca 2020 r., do godziny 19:00.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie