Robert Ocetkiewicz

Z grami związany już prawie 20 lat, czyli od momentu, kiedy na polskim rynku królowały gry z bazaru, a Mario dostępne było jedynie na Pegasusie. Fan wszelkiego rodzaju wyścigów, bijatyk oraz gier sportowych. Nie stroni także od dobrych FPS-ów oraz strategii. W swojej karierze recenzował już na łamach Interii, Onetu i magazynu o grach PlayBox. Poza grami, miłośnik motoryzacji, który uwielbia dźwięk V8.

0 komentarzy

Dlaczego mimo aktualizacji PS4 nie można zrzucić plików MP3 na dysk konsoli?

Zdaje się, że taka funkcja przewyższa możliwości zespołu projektowego.

Najnowsza aktualizacja oprogramowania w PlayStation 4 w końcu dotarła. Gracze mogą dzięki niej na przykład zainstalować aplikację YouTube oraz załadować motywy graficzne dla menu głównego. Więcej na ten temat możecie przeczytać w poprzednim naszym newsie. W końcu pojawiła się także możliwość odtwarzania plików MP3 prosto z pendrive’a. Niestety nie można ich zrzucić na dysk. Dlaczego taka funkcja się nie pojawiła?

Tym razem chcieliśmy jak najszybciej wypuścić aktualizację, która w ogóle umożliwi odczytywanie MP3 z USB. Jeśli miałaby również pojawić się możliwość zapisu plików z zewnętrznych nośników na dysku konsoli, to byśmy musieli przeznaczyć więcej czasu na stworzenie aktualizacji. Najważniejsze było dla nas wprowadzenie odtwarzania plików przez USB. Oczywiście rozumiemy zapotrzebowanie na ładowanie plików na dysk konsoli. Proszę, poczekajcie jeszcze, pracujemy nad tym – rozwiewa wszelkie wątpliwości Satoshi Hashimoto z działu planowania produkcji w Sony.

Trochę dziwne wydaje się to, że dział projektowy w dużej międzynarodowej korporacji, nie może wdrożyć jednej małej funkcji do systemu konsoli. Jako usprawiedliwienie przychodzą trzy rzeczy. Dział projektowy wcale nie jest duży i po prostu nie wyrabia się ze wszystkimi zadaniami. Po drugie Sony tak mocno zabezpieczyło konsolę, że teraz nawet wdrożenie zwykłej opcji przesyłania zewnętrznych plików graniczy z cudem. Pamiętacie sytuację z kompatybilnością kierownic do PlayStation 4? Do tej pory tylko jedna firma dogadała się z Sony – Thrustmaster. W końcu po trzecie, być może mają na pokładzie osoby o kwalifikacjach, które nie odpowiadają wymaganiom stawianym przez firmę. Jak sądzicie?

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się