Twórcy zaskoczeni skalą sukcesu. Wersje konsolowe coraz pewniejsze

Liczby nie kłamią.

Divinity: Original Sin 2 wyszła w zeszłym tygodniu z programu wczesnego dostępu, gdzie spędziła rok czasu. Jak się okazuje, pełna wersja klasycznego RPG cieszy się ogromnym powodzeniem, o czym świadczą liczby ze Steam.

W ciągu pierwszych czterech dni od premiery, Divinity: Original Sin 2 przyciągnęło do siebie ponad 300 tysięcy nabywców, a szef studia Larian Studios zaznacza, że ogólnie sprzedaż gry sięgnęła niemal 500 tysięcy sztuk (prawdopodobnie z egzemplarzami sprzedanymi w Early Access).

13 premier gier na nowy tydzień. I wojna światowa, realistyczne wyścigi, trochę kosmosu, RPG…

Ponadto produkcja wykręciła rekord na Steam, jeśli chodzi o jednoczesnych użytkowników w kategorii gier RPG. W tym samym czasie przy Divinity: Original Sin 2 siedziało prawie 86 tysięcy graczy, co nie robi takiego wrażenia jak historyczny wynik Playerunknown’s Battlegrounds, lecz w swojej działce jest najwyższy.

Twórcy gry przyznają, że to wyniki znacznie powyżej ich oczekiwań, co otwiera furtkę do konsolowych wersji tytułu. Oczywiście to jeszcze nic pewnego, lecz Larian Studios wspominało już, że uzależnia wypuszczenie Divinity: Original Sin 2 od wyników sprzedaży wersji PC.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.