Disney+ nie ma litości. Wiemy, kiedy zaczną blokować dzielenie się kontem

Disney+ mówi, kiedy zacznie blokować konta | Newsy - PlanetaGracza
Filmy Filmy i seriale Newsy Newsy Newsy Platformy Platformy Seriale

Disney+ to jedna z najpopularniejszych platform streamingowych dostępnych w Polsce. Firma przekazała, że niebawem zacznie blokować współdzielenie kont. Kiedy?

Do tej pory abonament ten regularnie oferuje widzom dostęp do nowych treści i to w bardzo krótkim czasie do ich kinowej premierze. Dość powiedzieć, że niedawno wleciał nowy film animowany Disneya, a przed chwilą zadebiutowały oscarowe “Biedne Istoty”.

Disney+ mówi, kiedy zacznie się blokowanie współdzielenia kont

Netflix bardzo dobrze wyszedł na blokadzie współdzielenia kont. Zablokowane w ten sposób dzielenie się hasłem przyniosło firmie krytykę w internecie, ale i sporo nowych użytkowników. Widzowie nie są skłonni odchodzić od platformy, a zamiast tego wolą płacić więcej. Nawet w Polsce abonenci nie mogą doczekać się nowego programu z reklamami.

Teraz kolejna platforma wprowadza blokady, o czym wiemy już od jakiegoś czasu. W końcu dyrektor generalny Disneya, Bob Iger przyznał, kiedy zacznie się “pogrom”. To znaczy blokowanie dostępu do kont użytkownikom spoza jednego gospodarstwa domowego. Datę podał w rozmowie z CNBC.

W czerwcu rozpoczniemy naszą pierwszą prawdziwą wyprawę w kierunku blokowania udostępniania haseł. Tylko w kilku krajach na kilku rynkach, ale potem znacznie się rozwinie, a pełne wdrożenie nastąpi we wrześniu,

– wyjawił Iger

Także macie – mniej więcej do września możecie dzielić się jednym kontem ze znajomymi czy rodziną i w ten sposób oszczędzać. Zgaduję, że te “kilka rynków” omija Polskę, a chodzi raczej o strategicznie istotne kraje, jak choćby Kanada czy Stany Zjednoczone.

Źródło: 9to5mac
Zdjęcie główne: Vijay Verma, CC0, Wikimedia Commons + Disney+

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie