Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

0 komentarzy

DiRT Rally 3 i „zupełnie nowe doświadczenie” już w drodze

Bardzo możliwe, że jedną z nowych gier zobaczymy w tym tygodniu, podczas prezentacji gier na Xbox Series X.

Studio Codemasters kończy powoli wsparcie dla zeszłorocznego DiRT Rally 2.0, zapowiadając jednocześnie (choć bardzo ogólnikowo), czego możemy spodziewać się w niedalekiej oraz dalszej przyszłości. A ta przyniesie ze sobą dwie nowe gry z serii, nad którymi pracują dwa różne zespoły.

Firma ujawnia, że już wkrótce przedstawi „zupełne nowe doświadczenie” w serii DiRT, nad którym czuwa wewnętrzne studio Codemasters, niezależne od tego, które pracuje nad serią DiRT Rally. Nowa gra jest „tuż za rogiem”, a informacje pojawią się „już wkrótce”. Ciekawe jest to, że deweloper mówi o tym chwilę przed Inside Xbox, na którym Microsoft ma prezentować gry na Xbox Series X od zespołów third-party. Przypominamy, że wydarzenie jest planowane na 7 maja i kto wie, czy właśnie na nim nie zobaczymy zapowiadanej niespodzianki od Mistrzów Kodu.

Druga szykowana gra od Codemasters również już się robi, lecz na jakiekolwiek wieści na jej temat będziemy musieli poczekać jeszcze długo. Deweloper wspomina jedynie: Mamy wielkie plany, prowadzone przez pełen pasji zespół programistów, którego jedynym zadaniem jest doprowadzenie serii Rally na jeszcze wyższy poziom. Przez jakiś czas o tym nie usłyszysz, ale kiedy to zrobisz… och, będziesz podekscytowany tym, co nadchodzi.

To przyszłość, a co teraz? DiRT Rally 2.0 przestaje otrzymywać nowe aktualizacje treści, choć codzienne, tygodniowe i miesięczne wyzwania będą kontynuowane, podobnie jak „drobne aktualizacje” i inne „niespodzianki”.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się