Szukacie realizmu w grach wyścigowych? Po tych słowach jesteśmy dobrej myśli

Wszystkiego doświadczymy sami już za tydzień!

W piątek 9 czerwca, na rynku zadebiutuje najnowsza odsłona legendarnej rajdowej serii. W polskim teamie DiRT 4 są m.in. Kuba Przygoński i Klaudia Podkalicka, którzy opowiedzieli o swoich odczuciach odnośnie poziomu realizmu, jaki prezentuje gra Codemasters oraz tego, czy wirtualne ściganie się może być pomocne w treningu przed realnymi rajdami.

DiRT 4 to najbardziej realistyczna gra rajdowa – nie ma wątpliwości Kuba Przygoński i przyznaje, że gry studia Codemasters służą mu jako element przygotowań do startów w Dakarze. Pustynna jazda jest bardzo wyczerpująca dla mięśni kierowcy, a te można trenować i przyzwyczajać do wysiłku pokonując wirtualne odcinki.

Poza tym gra jest trudna, ale rajdowy samochód też nie jest łatwy. Póki co najbardziej podoba mi się Ford Fiesta R5, który w rzeczywistości jest super i w DiRT sprawował się równie dobrze – dodaje.

Czas reakcji, momenty wykonywania manewrów i zmiany biegów, koncentracja – rajdy składają się z wielu aspektów i wszystkie je możemy ćwiczyć w DiRT 4 – twierdzi Podkalicka. – Szczęka mi opadła gdy poczułam jak bardzo gra jest realistyczna. Można sobie w niej pozwolić jednak na więcej, bo ma się kilka żyć – uśmiecha się Klaudia.

DiRT 4 odznacza się według doświadczonych kierowców niezrównanym realizmem, ale jest również przystępny dla osób szukających rajdowej rozrywki, a nie wiernej symulacji. Gra oferuje dwa systemy prowadzenia pojazdów – symulacji i gracza, oraz oferuje możliwość włączenia szeregu ułatwiających jazdę asyst.

Oczywiście zdajemy sobie sprawę, że w materiałach promocyjnych gry nie usłyszymy głosów krytyki, jednak po tak konkretnych i mocnych deklaracjach znanych kierowców jesteśmy naprawdę dobrej myśli.

DiRT 4 dostępny będzie na PC, PlayStation 4 oraz Xbox One od 9 czerwca. DiRT 4 „Day One” Edition zawiera: samochód Hyundai R5 wraz z wejściówką na ekskluzywne Zawody Hyundai (zaplanowane na 9, 10 i 11 czerwca 2017) oraz ikonę założyciela.

Źródło: Techland, opracowanie własne

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Chronimy się przed spamem, dlatego prosimy, rozwiąż captcha zanim klikniesz WYŚLIJ: