Diablo IV i Overwatch 2 opóźnione. Zapomnijcie o premierach w przyszłym roku

Diablo IV - data premiery, genialny zwiastun i edycje gry
PC PS4 PS5 Xbox Series Xbox Series S XOne

Na początku sierpnia Blizzard doczekało się zmiany szefostwa. Gracze zaniepokoili się wówczas o losy Diablo IV oraz Overwatch 2 i najwyraźniej były to też słuszne obawy.

Potwierdzono, że Blizzard dostrzegło komplikacje przy produkcji swoich nowych tytułów i aktualizacji do tych obecnych już na rynku gier. Możemy być właściwie pewni, że niektóre z nich zostaną opóźnione.

Współpracując z nowym kierownictwem Blizzarda oraz w samych franczyzach, zwłaszcza w przypadku niektórych kluczowych ról kreatywnych, stało się jasne, że niektóre z treści Blizzarda zaplanowanych na przyszły rok będą potrzebowały więcej czasu na rozwój, aby osiągnąć swój pełny potencjał.

– powiedział przedstawiciel Blizzard w trakcie podsumowania finansowego

Już teraz potwierdzono, że poczekamy dłużej na Overwatch 2 i czwarte Diablo. Blizzard informuje, że obie gry ukażą się z opóźnieniem. Zasugerowano jednocześnie, że przynajmniej jedna z nich mogła ukazać się jeszcze w przyszłym roku – teraz to nierealne.

Choć nadal planujemy dostarczyć w przyszłym roku znaczną ilość zawartości od Blizzarda, teraz planujemy późniejszą premierę Overwatch 2 i Diablo IV niż pierwotnie zakładaliśmy. Są to dwa z najbardziej wyczekiwanych tytułów w branży. Nasze zespoły poczyniły w ostatnich kwartałach ogromne postępy w kierunku ich ukończenia. Wierzymy jednak, że danie zespołom dodatkowego czasu na ukończenie produkcji i dalszy rozwój zasobów kreatywnych, aby wesprzeć tytuły po premierze, zapewni, że produkcje te będą cieszyć i angażować społeczności przez wiele lat.

– kontynuował
Źródło cytatów: Polygon; The Verge

Choć nie znaliśmy dat premier wspomnianych tytułów, przewidywano, że przynajmniej Overwatch 2 zadebiutuje za kilkanaście miesięcy. Niestety, tak się nie stanie. Jeszcze gorzej wygląda sytuacja Diablo IV, które utraciło ważnych deweloperów.

Jakub Stremler
O autorze

Jakub Stremler

Redaktor
Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie